Aktualności wróć do listy
13.01.2022

Happy Jędrowski SHOW - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z przedstawicielami Zespołu, który w obecnej formie stanowi nowość na naszej Scenie, choć Jego Członków znamy od bardzo dawna… Takie dwa w jednym – czyli Happy Jędrowski Show, a konkretniej Mirosław Jędrowski i Krzysztof Szymura.
Panowie na początek opowiedzieli o zmianach, które zaszły w obu Zespołach, skutkujące powstaniem jednego, o planach muzycznych na najbliższą przyszłość… Dodajmy, że Panowie momentami byli bardzo tajemniczy…
  • Od naszej ostatniej rozmowy z każdym z Was minęło sporo czasu. Można śmiało powiedzieć, że to niemal nowa epoka w naszej branży… Ale zacznijmy od Was – ostatnio, kiedy się widzieliśmy, stanowiliście 2 niezależne projekty… Tak więc troszkę się pozmieniało…
Happy Jędrowski SHOWMirosław: Dużo się pozmieniało. Do tej pory był Happy Folk i był Mirosław Jędrowski. Doszliśmy do konsensusu i połączyliśmy się – przyznam, że jest nam bardzo dobrze. Powstał jeden Zespół – Happy Jędrowski SHOW.
Krzysztof: Historia polega na tym, że kilka lat temu w drodze na koncert w Kępnie, przez cały czas chodziła mi po głowie myśl, że trzeba by zrobić koncert, na którym ludzie będą się bawić. Na spotkaniu przy okazji tego koncertu w Kępnie, przy kawce zaproponowałem Mirkowi taką koncepcję, na co Mirek odpowiedział, że ma w głowie taki sam pomysł. Od tego momentu rozpoczęły się nasze rozmowy, bardzo częste spotkania. Ostatecznie zrodził się z tego projekt BIESIADELLA. A z Biesiadelli zrodził się teraz projekt Happy Jędrowski Show. Bardzo fajnie nam się razem współpracuje.
  • Idę rozumiem, niemniej dziwi mnie, że teraz definitywnie porzuciliście Wasze dotychczasowe projekty – które miały swoją markę. Przecież obydwa cieszyły się odrębnie ogromną popularnością, oboje mieliście też bardzo duży własny dorobek – mnóstwo wydanych płyt, mnóstwo piosenek oraz przebojów…
Krzysztof: Dorobek Mirka jest oczywiście o wiele większy, niż Zespołu Happy Folk, który znacznie dłużej istnieje na rynku. Nie o to chodzi, nie chodzi o dorobek, ale o to, że teraz możemy wspólnie zrobić znacznie więcej niż osobno. Przede wszystkim nie tylko muzycznie, ale też estradowo, wizerunkowo itd.
Mirosław: I przy tym tak się nie męczymy…
Krzysztof: Właśnie. A mamy już swoje latka. [śmiech]
  • Czy – i jeśli tak to kiedy – możemy liczyć na Waszą płytę?
Happy Jędrowski SHOWKrzysztof: Z płytami jest tak, że rynek płytowy obecnie jest nieciekawy – to nic odkrywczego.
Mirosław: Ale płyta tworzy się. Trzeba coś stworzyć, by Fani mili radość posłuchania nie tylko na koncertach, ale też w domu.
Krzysztof: Tak. Nie będziemy jednak zdradzać żadnej daty, bo gdy ją sztywno narzucamy, trzeba trzymać się terminu. Tak więc na pewno coś będzie.
Mirosław: Jeśli ktoś myśli o nas w kontekście płyty, to kolejne hasło podpowiedź, to: „To nie tak jak myślisz Kochanie”.
Krzysztof: To nasza kolejna zagadka.
  • Hmm, robi się coraz bardziej zagadkowo.
Mirosław: Nooo…
Krzysztof: To wszystko w niedługim czasie wyjaśni się.


c.d.n.
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]