Aktualności wróć do listy
11.02.2021

Izabela Fojcik - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś utalentowaną Artystką, śpiewającą od wielu lat, mającą na koncie wiele sukcesów. W ostatnim czasie kojarzymy Ją zarówno z rewelacyjnego Duetu i współpracy z Piotrem Herdziną, jak też ze świetnej solowej propozycji. Mowa o Izabeli Fojcik.
Na początek Iza opowiedziała Śląskim Przebojom o swojej nowej piosence, teledysku do utworu, o planach muzycznych na najbliższą przyszłość, jak też o samych początkach swej muzycznej drogi.
  • Z muzyką jesteś związana od dawna, miałaś okazję brać udział w wieli projektach muzycznych… Niedawno jednak ukazała się Twoja solowa piosenka – zacznijmy więc właśnie od tego utworu. Skąd pomysł na piosenkę?
Izabela FojcikI.: Pomysł na utwór Mam w Tobie miłość i zawarte w nim słowa to dedykacja dla osoby mi najdroższej – mojej Córki. Jak każda mama chciałabym dać swojemu dziecku to co najlepsze, wyjątkowe i niepowtarzalne. Pomyślałam, że prezent w postaci utworu będzie dla niej czymś oryginalnym – pamiątką, jak bardzo ją kocham.

  • Podobno ten utwór ma dla Ciebie szczególne znaczenie?
I.: Jak już wcześniej wspomniałam, utwór jest dedykowany Córce. W tekście napisałam co czuję i co chowam w sercu (oczywiście w dużym skrócie) [uśmiech], dlatego jest dla mnie ważny.

  • Do piosenki powstał też świetny teledysk… Rozumiem, że miałaś wpływ na jego kształt.
I.: Bardzo się cieszę, że Ci się spodobał J. Tak, to prawda miałam decydujący wpływ na całokształt klipu, począwszy od jego charakteru po ujęcia jakie zostały w nim zawarte.
Muszę jednak zaznaczyć, że praca realizatora a jednocześnie współreżysera była niezastąpiona! Dogadywaliśmy się bez problemu, za co bardzo mu dziękuję. [uśmiech]
  • Czy możemy liczyć na kolejne Twoje piosenki?
I.: Jak najbardziej TAK [uśmiech],  pracuję nad materiałem do swojej  pierwszej solowej płyty. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. [uśmiech] Proszę, byście trzymali kciuki, by nic nie pokrzyżowało mi planów, biorąc pod uwagę obecną sytuację.
Izabela Fojcik i Piotr Herdzina
  • W ostatnim czasie kojarzymy Cię głównie ze współpracy z Piotrem Herdziną – nagraliście wspólną płytę, na której zaśpiewałaś w chórkach, jak też nagraliście rewelacyjny Duet… Jak układa się Wasza współpraca?
I.: Współpracujemy z Piotrem już ponad dwa lata. Praca z nim to czysta przyjemność, to sympatyczny i wesoły człowiek. Cieszę się, że mogę z nim pracować i choć w planach mam tworzenie własnej muzyki, żywię nadzieję, że będziemy kontynuować naszą współpracę. [uśmiech]
  • Jak właściwie zaczęła się Twoja przygoda z muzyką? Już w dzieciństwie?
I.: Tak, muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka muzykowałam wraz z ojcem – On grał na gitarze, a ja śpiewałam – bo jakby inaczej?! Za to w przedszkolu, kiedy pani pytała dzieci, kim chciałyby zostać w przyszłości, ja z uśmiechem na twarzy odpowiadałam: „Będę piosenkarką!” [uśmiech] – no i tak zostało. [uśmiech]
  • Czy pochodzisz z Rodziny z tradycjami muzycznymi?
I.: Pochodzę z rodziny bez ugruntowanych tradycji muzycznych, jednak muzyka była istotnym elementem naszego życia – wypełniała dom przez większość czasu śpiewem czy grą na instrumentach. Myślę, że właśnie to spowodowało, iż nie mogłam wybrać sobie innej drogi zawodowej jak artystyczna. [uśmiech]


c.d.n.

Kto świętuje w kwietniu?
Kto świętuje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
6.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
9.
AdiMoja staro Harmonijka
10.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
11.
Arkadia BandBędzie OK
12.
Adam HertzMagdaleno Mario
13.
De SilversOcean łez
14.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
15.
Bernadeta Kowalska i PrzyjacieleZakochaj się

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z zamkiem lub pałacem w tle [głosujemy raz na dobę]