Aktualności wróć do listy
06.01.2018

Kasia Matejczyk - wywiad cz.3

Rozmawiam ze świetną Wokalistką oraz Autorką tekstów, która niedawno po dłuższej przerwie powróciła na Śląską Scenę muzyczną. Wywiadu udzieliła mi Kasia Matejczyk-Wylężek, znana obecnie z Zespołu Kasia Matejczyk z Zespołem New Energy.
Tym razem Kasia opowiedziała nieco o dawniejszych czasach, początkach swojej muzycznej drogi, jak też o swoich zainteresowaniach i sposobach spędzania wolnego czasu.
  • Pamiętamy Cię doskonale z Zespołu Golden Mix. A jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
Moja przygoda z muzyką zaczęła się, gdy miałam 8 lat. Moi Rodzice tworzyli Zespół, który grał na imprezach okolicznościowych. Codzienne granie, śpiewanie, jeżdżenie na próby nie było dla mnie obce. Jako 8-letnie dziecko pisałam piosenki o misiu. [śmiech] Kiedy miałam 12 lat zaczęłam grać na gitarze i zaczęłam komponować oraz też pisać teksty. Wtedy była to jednak bardziej muzyka z poezji śpiewanej. To właściwie były moje debiuty muzyczne.
Później zaczęłam poznawać różnych muzyków. Współpracowałam przez kilka lat z Katarzyną Gertner. Pani Katarzyna dojrzała mnie na jakimś festiwalu, na którym występowałam, później poprosiła o współpracę. Wtedy zaczęła się już przygoda z koncertami w kraju i zagranicą. To był już skok na głęboką wodę i zachłyśnięcie się inną muzyką oprócz poezji śpiewanej.
Później tak się potoczyło, że ktoś z grona Śląskich Artystów poprosił mnie o napisanie tekstu, później kolejnego. Później o zaśpiewanie chórków. W końcu stwierdziłam z Zespołem, z którym współpracowałam, że skoro robimy to dla innych, zróbmy to też dla siebie. Stąd wziął się Golden Mix. Przez wiele lat współpracowałam z Golden Mixem. Niestety współpraca zakończyła się. Jednak miłość do muzyki, chęć śpiewania oraz to, że wiele osób ciągle dopytywało kiedy wrócę do śpiewania, spowodowało to, że jednak wróciłam do śpiewania.
Dzięki temu, że poznałam chłopaków z New Energy zdecydowaliśmy, że będziemy robić to, czym właśnie teraz się zajmujemy.
To tak w dużym skrócie. [śmiech]
  • Wspomniałaś, że grasz na gitarze. Czy grasz na jeszcze jakimś instrumencie?
Trochę na pianinie. Jako dziecko siadałam do klawiszów, które miał mój tata do grania na imprezach. Gdy stały w domu, z chęcią do nich siadałam. Właściwie właśnie od tego się zaczęło. Więc troszeczkę umiem grać na instrumentach klawiszowych.
  • Jakiej muzyki słuchasz prywatnie?
Właściwie słucham każdej muzyki – poczynając od tego, co najbardziej powszechne, czyli muzyki pop. Czasami lubię ostre brzmienia – rockowe, aż do heavy-metalu. Lubię też brzmienia dancowe. Zdarza się, że słucham jazzu i muzyki poważnej. Ostatnio spodobała mi się też muzyka hip-hopowa. W każdym z tych rodzajów muzyki znajduję jakieś inspiracje. Właściwie to czego słucham zależy od dnia.
  • Z tego co pamiętam masz dosyć liczną rodzinę. Jak udaje Ci się pogodzić karierę z innymi obowiązkami?
Rzeczywiście mam liczną Rodzinę – mam czwórkę dzieci. Jak mi się udaje to pogodzić? Nie ukrywam, że ogromnym wsparciem jest mój Mąż. Choć nie widać Go w tym wszystkim, to jest to nasz wspólny sukces. Mąż robi mnóstwo rzeczy, których ja już nie muszę robić, mocno mnie wspiera, kiedy mnie nie ma w domu zajmuje się też Dziećmi. Dodam, że Dzieci coraz bardziej fascynują się tym co ja robię. Może troszeczkę zarażą się miłością do muzyki. Starsze zaczynają grać na różnych instrumentach.
  • Rozumiem, że Dzieciom podoba się Twoja twórczość?
Czy podoba? Zdania są różne. Moje dzieci są różne w wyrażaniu opinii.
Choć mój najstarszy Syn ostatnio powiedział „Mama, ale byłem dumny, gdy Cię słyszałem w radiu. Czy mógłbym kiedyś z Tobą pojechać?”. [śmiech] Moja córka troszkę tańczy. Zawsze Jej powtarzam, że gdy będzie starsza, może coś z tego wyjdzie. Zobaczymy. Oczywiście nic na siłę. No, ale może tak jak ja zaraziłam się od moich Rodziców, może moje Dzieci też coś z tego uszczkną.
  • Pewnie nie masz nadmiaru wolnego czasu, ale czy masz jakieś hobby?
Rzeczywiście nie mam wolnego czasu. Nawet, gdy na chwilę usiądę, zaraz myślę o tym, co mam jeszcze zrobić. Natomiast od jakiegoś czasu w ramach zrelaksowania się i znalezienia kilku minut dla siebie, zajęłam się robótkami ręcznymi – haftowaniem. Nie mam na to dużo czasu, no ale często zdarza się, że np. rano lub wieczorem na 5-10 minut siadam nad tym. To takie moje ostatnie najświeższe hobby.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]