Aktualności wróć do listy
15.10.2016

Kasia Piowczyk

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów
Kasia Piowczyk pochodzi z Piekar Śląskich – dokładniej z malowniczej dzielnicy Kozłowa Góra. Jest bardzo przywiązana do swojego rodzinnego miasta.
Kasia jest optymistką i bardzo spontaniczną osobą, często się śmieje. Dzięki swoim uzdolnieniom wokalnym i muzycznym oraz sposobowi bycia, Kasia szybko zdobyła sobie wielu oddanych fanów.
Początki kariery
Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Kasia śpiewała już jako pięcioletnia dziewczynka – kiedy to (zachęcona przez rodziców), wystąpiła w konkursie wokalnym w Świerklańcu (wykonała przebój Kelly Family).
Katarzyna Piowczyk posiada solidne wykształcenie muzyczne – najpierw uczyła się gry na instrumencie w domu kultury w Piekarach Śląskich, ponadto przez 5 lat uczęszczała do szkoły muzycznej (od 5 klasy szkoły podstawowej).  
Patrząc na tę piękną, zgrabną i piękną kobietę, aż trudno uwierzyć, że uczyła się grać na waltorni (potocznie zwanej rogiem) – aczkolwiek obecnie Kasia niezbyt chętnie wraca do tego instrumentu. Ponadto uczyła się gry na fortepianie.
Jest laureatką licznych konkursów wokalnych (już jako nastolatka zdobyła kilka nagród). Występowała przez 3-4 lata w zespole religijnym (od 11-12 roku życia), występowała też w zespole weselnym New Energy. Ostatecznie na kilka lat porzuciła karierę muzyczną.
Rozwój kariery
Medialnym debiutem Kasi była piosenka wykonywana z rodzinnym duetem Beata i Marcin – Będziecie razem (utwór napisała wokalistka). Do utworu powstał też bardzo ładny teledysk. Nie każdy wie, że Kasia przez pewien czas występowała wspólnie z duetem (ich współpraca miała początek już około 6 lat temu).

Wokalistka przez długi czas nie była przekonana do rozpoczęcia kariery solowej – pomimo ogromnego talentu nie wierzyła do końca w swoje możliwości. Debiutowała świetną piosenką Moje urodziny. Dopiero dzięki namowom osób z otoczenia (m.in. swojego wydawcy – Marcina Skalskiego) przekonała się do podjęcia pracy nad solową płytą.
Premiera debiutanckiego krążka Kasi miała miejsce we wrześniu. Niemniej już na długo przed jej wydaniem sporo zawartych na niej utworów zyskało status przebojów. Największym przebojem stała się chyba piękna ballada wykonana w duecie z Grzegorzem Poloczkiem Ja wołam Cię. Duet powstał w interesujących okolicznościach – Kasia, prawie nie znając Grzegorza Poloczka zaproponowała mu nagranie duetu. Artysta od niechcenia przystanął na propozycję (nie wierząc, że w praktyce duet dojdzie do skutku); ku jego zdziwieniu po kilku dniach Kasia zadzwoniła do niego z propozycją napisanej przez siebie specjalnie dla ich duetu piosenki.
Ostatecznie na płycie Kasi znalazło się kilka piosenek z tekstami autorstwa Grzegorza Poloczka. Kompozytorką niemal wszystkich utworów oraz autorką większości tekstów jest jednak sama wokalistka.
Kasia dobrze czuje się w różnych klimatach muzycznych – zarówno utworach w żywych, tanecznych rytmach, jak też romantycznych balladach i bardziej popowych utworach. Świetnie też radzi sobie z ambitnymi coverami (które wykonuje okazjonalnie) – jak Hallelujah.
Równolegle z początkiem kariery solowej, Kasia zaczęła współpracę z popularnym Zespołem Golden Mix (zastąpiła poprzednią wokalistkę). Występują wspólnie i pracują nad nowym materiałem.
Prywatnie
Kasia jest od 3 lat jest szczęśliwą żoną oraz mamą (ma 2-letniego syna Igorka). Rodzina jest dla niej wszystkim – towarzyszy jej i wspiera od początku kariery. Synek Kasi uwielbia jej piosenki. Rodzina z kolei stanowi dla Kasi źródło inspiracji w Jej twórczości. Mąż oraz syn Kasi pojawili się też w jej pierwszym solowym teledysku – do utworu Miłość rozkwita w nas. Kasia ma też starszego brata, z którym jest bardzo zżyta.
Muzyka jest dla Kasi pasją i hobby. Jak sama mówi, śpiewa zawsze i wszędzie. Ponadto wokalistka chętnie spędza wolny czas biegając.
Wokalistka pracuje w banku (obecnie jest na urlopie wychowawczym).
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]