Aktualności wróć do listy
02.05.2023

Kazik Sas (Blue Party) o Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów w Orzeszu cz.2

Coraz bliżej cykl wyjątkowych koncertów – Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów na Dzień Matki. Pierwszy z nich już 12 maja w Orzeszu. Jedną z Gwiazd wydarzenia będzie Zespół Blue Party. O koncercie, planach na majówkę, pochodach pierwszomajowych oraz o… Dniu Wszystkich Świętych opowie Kazik Sas, czyli 1/2 Zespołu Blue Party. Czas na dalszy ciąg naszego barwnego wywiadu z licznymi dygresjami. ;)
  • Opowiedziałeś o fajnej śnieżnej majówce na koncercie, a tak w sensie bardziej rekreacyjnym – czy masz jakieś majówkowe plany?
Kazik: Nie zanosi się. Ten okres nie jest bardzo szczęśliwy ekonomicznie, natomiast na szczęście mam jakąś prace w studiu. Większość czasu w tej chwili spędzam właśnie tam.

Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów na Dzień Matki (Orzesze)
  • Czyli wielkiego grillowania nie planujesz, domyślam się, że na pochód 1-majowy też się nie wybierasz…
Kazik: O! Fajną rzecz powiedziałaś. Ty jesteś za młoda i nie pamiętasz tych pochodów, ale to była taka tradycja, a właściwie nakaz w szkołach. Wtedy zawsze było cieplutko. A mówią, że jest globalne ocieplenie, a w maju nam śnieg sypie – to wtedy było cieplutko. Oczywiście też się zdarzało, że było zimno, ale zdecydowanie przeważała ładna i ciepła pogoda. Teraz to się jakoś poprzesuwało – może my też powinniśmy przesunąć kalendarz. Podobnie jest na Wszystkich Świętych. Swego czasu zdarzało się,  że na Wszystkich Świętych sypał śnieg. A teraz… Znowu zeszliśmy z maja, ale przecież Wszystkich Świętych to moment, gdy wypada wyciągnąć futro z szafy – to co, że jest plus 12 stopni… Potem panie stoją w futrach, a nam się zdarza iść w samej marynarce albo w swetrze. Ale panie muszą marznąc w futrach.
  • Trzeba je przewietrzyć – jeszcze je mole zjedzą.
Kazik: Właśnie.
Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów - Blue Party
  • Tak czy inaczej, nieco odbiegliśmy od koncertu na Dzień Matki, na który serdecznie zapraszamy. Przypominamy – MOK Orzesze, sala widowiskowa, 12 maja.