Aktualności wróć do listy
10.11.2022

Kazimierz Sas o Jesiennej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów - wywiad cz.2

Już za kilka dni wyjątkowy koncert – Jesienna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów. Na Scenie Domu Kultury w Koszęcinie pojawi się plejada Gwiazd Śląskiej Sceny Muzycznej – w tym Zespół Blue Party. Dziś druga część mojej rozmowy z połową tegoż Duetu – Kazimierzem Sasem. Kazik opowiedział Śląskim Przebojom o przygotowaniach do koncertu (chyba nie tylko muzycznych), jak też o tym, co u Kazika nowego – a dzieje się całkiem sporo…
  • U Ciebie generalnie ostatnio dużo się dzieje – od pewnego czasu (dobrych kilku miesięcy) w piątki możemy Cię usłyszeć na Antenie Radia FEST, razem z Marcinem Janotą w porannej audycji. W dodatku od lata zdarza Ci się troszeczkę podróżować z Radiem FEST i FEST Patrolem.
K.: To było takie trochę niespodziewane. Zaczęło się od tego, że Marcin Janota zadzwonił do mnie przed Sylwestrem, czy jestem wolny w Sylwestra i czy razem nie poprowadzilibyśmy Sylwestra. Okazało się, że byłem zajęty służbowo – muzycznie – więc odmówiłem Marcinowi. Później do mnie zadzwonił, czy może mógłbym przyjść w jakiś piątek, bo od poniedziałku do czwartku wraz z Marcinem prowadzi Grzegorz Stasiak. Tak więc ostatecznie zaproponował mi, czy nie chciałbym w piątki przyjeżdżać na 8:00 do 11:00. Powiedziałem „Marcin – spróbujemy”; porozmawialiśmy jeszcze z działem promocji Radia FEST. I tak na razie się ostało, że jestem w Radiu w każdy piątek, oczywiście nie jest to program autorski, ale jestem współprowadzącym audycję. Ale jest fajnie, tym bardziej, że łączymy się Alu z Tobą, łączymy się z Panem z Planetarium Śląskiego oraz z naszym Kucharzem. Tak więc jest to bardzo wesoły poranek. A jeśli chodzi o FEST Patrol – też jakoś się złożyło, że komuś przypadła do gustu moja forma rozmowy z Gośćmi i po prostu od wakacji byliśmy już w paru ciekawych miejscach. Najpierw latem – podczas wakacji, teraz znowu jeździmy. To niesamowita okazja, by poznać naprawdę wiele ciekawych osób, to jest niesamowite, jak ludziom chce się działać, chce się pracować.
  • Rzeczywiście. Szczególnie, że pojawiacie się w wielu ciekawych, czasami zaskakujących miejscach…
Kazik Sas, Mirek Jędrowski - FEST Patrol (Pogoria)K.: Zgadza się. Nawet ostatnio byliśmy w takiej małej miejscowości – to nawet jest wioska. Nazywa się Niezdrowice. Ktoś z boku mógłby powiedzieć – miejsce bez potencjału, ale jest wręcz przeciwnie. Tam było przefantastycznie. Po pierwsze wóz Radia FEST stał w takim ciekawym miejscu, z którego z okna było zaraz widać Górę Świętej Anny – tak, że atutem były już same widoczki. Po drugie bardzo ciekawi ludzie. Naprawdę niesamowite doświadczenie. Takie jeżdżenie jest bardzo przyjemne. Do tej pory byliśmy już w Katowicach, w Tarnowskich Górach, byliśmy też Wiśle, w Tychach, w Dąbrowie Górniczej, w Parku Śląskim w Chorzowie. Każdy wyjazd jest ciekawy.
  • To super. Z perspektywy Słuchaczy to tez jest ciekawe, bo mają okazję podejść, spotkać się z Wami, na żywo zobaczyć troszeczkę kulis działania Radia…
K.: Mam nadzieję, że odczucia Słuchaczy są pozytywne.
Blue Party - Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów
  • Chciałeś też wspomnieć o pewnej anegdocie związanej z Radiem…
K.: Jak wspomniałem, jestem współprowadzącym razem z Marcinem. Kiedyś wydarzył się taki wieczór, że Marcin zadzwonił do mnie, czy ja nie przyjechałbym jednak w najbliższy piątek od godziny siódmej do jedenastej. Chętnie się zgodziłem, ale okazało się, że sam mam poprowadzić audycję. Powiedziałem „poprowadzę audycję – OK.”, ale zapytałem „kto będzie mnie realizował?”. Tu Marcin stwierdził, że musiałbym sam się zrealizować. Byłem w szoku – „Jak to sam się zrealizować?” przecież ja nigdy wcześniej tego nie robiłem. To był rzut na głęboką wodę. Nie ukrywam, że był stres. Myślę, że bardziej skupiałem się na obsłudze sprzętu i oprogramowania, niż na tym, co mówiłem. Czy to było słyszalne? Tego nie wiem.
  • Chyba nie było tak źle. Ale od tego czasu jeszcze kilka razy zdarzyło Ci się poprowadzić audycję samodzielnie…
K.: Tak. Była kolejna sytuacja, że Marcin był chyba na wyjeździe… Jest to przyjemne, ale niestety pewne rzeczy z obsługi muszą dziać się intuicyjnie. Póki to nie wejdzie w krew tak do końca, człowiek bardziej skupia się na obsłudze, niż na prowadzeniu. Niestety ze szkodą dla prowadzenia. Myślę jednak, że daję radę.
  • Myślę, że jest całkiem nieźle. Z pewnością reszta Słuchaczy też jest dobrego zdania.
K.: Dziękuję Ci bardzo.
  • Na koniec jeszcze raz serdecznie zapraszamy na koncert Jesienna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów. Mamy nadzieję, że Widownia w sensie frekwencji dopisze i przede wszystkim będzie się dobrze bawiła. Ale myślę, że Wy i reszta Artystów wraz z Marcinem Janotą doskonale się o to zatroszczycie.
K.: Oczywiście! Zapraszamy bardzo serdecznie! Magda, Damian Holecki, prowadzący Marcin Janota no i Blue Party. Myślę, że w tej ekipie Państwo nudzić się nie będziecie. Zupełnie różne doznania muzyczne, każdy proponuje inną formę muzyki – inną Magda, inną Damian, inną my. Tak, że będzie urozmaicenie. Do tego na pewno ciepły i sympatyczny komentarz Marcina. A jakiś numer też na pewno wytniemy. Tak więc zapraszamy bardzo, bardzo gorąco i serdecznie na zabawę razem z nami.
  • Dziękuję bardzo.
K.: Również dziękuję!