Aktualności wróć do listy
04.05.2017

Krzysztof Koniarek - wywiad cz. 3

Rozmawiam ze świetnym Artystą, obecnym na scenie muzycznej od wielu lat, mającym na swoim koncie liczne rewelacyjne przeboje, czyli z Krzysztofem Koniarkiem.
Tym razem Krzysztof opowiedział nam nieco o sowich zainteresowaniach, podróżach i życiu.
  • Czy obecnie zawodowo zajmujesz się wyłącznie muzyką?
Tak. Wszystko co robie związane  jest  z  muzyką. Czasami włączam się w organizację imprez oczywiście wszystko związane z muzyką.
  • Czy gotujesz?
Powiem tak. Uwielbiam gotować. Szczególnie jak  nie  muszę codziennie  wymyślać  nowych  dań. Lubię  eksperymentować  ale  lubię  też  tradycyjną kuchnię.
Krzysztof Koniarek podczas akcji FESTTramwaj 2016
  • Jakiej muzyki lubisz słuchać prywatnie?
Słucham muzyki ale nie do szaleństwa. Czasami chce się  wyłączyć i wtedy  musi  być  cisza. Czego słucham?  Słucham różnej muzyki chcąc wiedzieć  co się  dzieje w  świecie a prywatnie? Moi ulubieni Artyści, właściwie idole to Klenczon i Krajewski, słucham Smokie, Bee Gees, Elvisa Presleya czy Toma Jonesa jest  jeszcze kilka innych  zespołów. Głownie lata 60/70.
  • Jak do Twojej kariery odnosi się Twoja Rodzina? Praca Muzyka i Artysty jednak jest specyficzna – bardzo często przebywasz poza domem…
Tak  często poza domem ale taka praca. Moi najbliżsi przyzwyczaili się już do  tego a najważniejsze ze bardzo mnie wspierają   w tych działaniach. Są pierwszymi recenzentami powstających nowych piosenek i  czasami pewnie maja dość słuchania w kolko tego samego ale powiem tak,  ich zdanie jest dla mnie  bardzo ważne, bo na pewno jest szczere.
  • Czy przy nawale obowiązków masz w ogóle jakiś wolny czas?
Gdy już mam  czas wolny to po prostu nie robię  nic leże na kanapie i nadrabiam zaległości w TV. Oczywiście  żartuję. Każdą wolna chwile spędzam  na działce. Działka to  moja druga pasja, hobby.
  • Praca muzyka niewątpliwie wiąże się z podróżowaniem. Czy lubisz podróżować? Gdzie najdalej udało Ci się pojechać?
Pewnie jak każdy lubię  podróżować, zwiedzać , poznawać ludzi ich zwyczaje czy też ich jakże czasami inną  kulturę. Troszkę pojeździłem głównie występując. Przy okazji występów  można pozwiedzać.
Do ciekawszych należy wymienić Grecja, Węgry Rosja, Norwegia, Niemcy, Holandia  czy Ukraina. Właśnie występ we Lwowie na Ukrainie był dla mnie ogromnym przeżyciem. Miałem przyjemność i zaszczyt wystąpić w Katedrze Lwowskiej.
  • Jaką piosenkę z Twojego własnego repertuaru lubisz najbardziej / darzysz największym sentymentem?
 Jest kilka piosenek, które  bardzo lubię. Nie zatrzymasz mnie, czy z pierwszej płyty Nie ze mną... Oczywiście  są tez inne np. Bądź tu …
  • Czy są piosenki z Twojego repertuaru, bez których nie może odbyć się żaden Twój koncert? Jeśli tak, to jakie?
Wszystko zależy jaki to koncert.
Recitale czy koncerty w salach do tego przeznaczonych to spotkania, na których śpiewam  właśnie te utwory do słuchania, które mówią ożyciu, o poszukiwaniu kogoś , czegoś, Wtedy nie może zabraknąć np. My Way czy Odpowie Ci Wiatr. Koncerty plenerowe to troszeczkę inna  bajka tam publiczność przychodzi  się pobawić, zapomnieć o  troskach dnia codziennego więc jest weselej czy radośniej. No wtedy koniecznie musi być Dziewczyna z Promenady czy Hej Zawołaj Mnie.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]