Aktualności wróć do listy
08.11.2018

Marcin Skalski - wywiad 2018 cz.1

Rozmawiam dziś z Wydawcą, właścicielem Wydawnictwa Projektomania i Twórcą teledysków oraz Prezenterem Radiowym – czyli z Marcinem Skalskim. Na początek Marcin opowiedział nam, co ostatnio dzieje się w Wydawnictwie, nadchodzących premierach płytowych oraz koncertach.
  • Ostatnio w Twoim Wydawnictwie i u Ciebie sporo się dzieje… premiery, koncerty…
Właściwie to sporo będzie się działo, ponieważ przez wakacje nic się nie działo… Rzeczywiście mamy teraz kilka wydawnictw płytowych, kilka koncertów – w tym niedawny koncert promocyjny Zespołu EKEA. Kilka dni temu swoją płytę wydał Zespół Draka. W listopadzie robimy bardzo duży koncert i premierę nowej płyty Andrzeja Skaźnika. To będzie podsumowanie Jego 40-letniej pracy Artystycznej. Będzie się działo – 18 Zespołów, sporo różnych mediów, będą zaproszone wszystkie stacje radiowe i telewizyjne.
  • Rozumiem, że planujecie premiery kolejnych płyt?
Do końca roku coś jeszcze będzie się działo – najprawdopodobniej przed końcem roku ukaże się płyta Zespołu Dynamic oraz nowego Zespołu A to my. Możliwe jednak, że premiery przesuną się na styczeń – zależy, czy Zespoły zdążą z materiałem. W styczniu planujemy premierę płyty Zespołu De Silvers, a w lutym Ani Matuszczyk. Później jeszcze Paweł Siluk-Steiner, Krzysztof Szpot. Będziemy widzieli co dalej. Aha – będzie jeszcze świąteczna płyta w wykonaniu Duetu Aneta i Norbert. To płyta byłej części Zespołu Proskauer Echo. To będzie świąteczna płyta z mieszaniną niemieckich i polskich nagrań.
  • Czyli sporo ciekawych Zespołów.
Tak, choć w większości jeszcze początkujących na naszej scenie.
  • Od roku jesteś też producentem Listy Przebojów Szlagieromania w Telewizji TVT. Może coś więcej o Liście?
Co tydzień, w niedzielę o 17:00 w Telewizji TVT jest notowanie – 15 pozycji. Ponadto codziennie emitowane są propozycje do Listy. Sam program prowadzą Claudia i Kasia Chwołka. Pojawiają się nowości, zapowiedzi koncertowe, płytowe i wszystko, co wiąże się ze szlagierami. Widzowie głosują i dobrze się bawią.
  • Wspomniałeś już o koncercie Andrzeja Skaźnika. Później, o ile pamiętam koncert Andrzejkowy…
Tak. Koncert Andrzejkowy w Piekarach Śląskich 30. listopada. Wystąpi na nim 5 Zespołów i Wykonawców: Leszek Filec, Muzykanty, Ania i Karol, Kasia Piowczyk i Harmonic. Fajna skromna impreza, mała sala, przytulnie i przyjemnie. A co potem? W styczniu odpuszczamy z koncertami, chyba że pojawi się coś na ostatnią chwilę. W lutym mamy już drugą imprezę z cyklu Karnawałowe Show. W tym roku robiliśmy ją z Radiem Piekary i Telewizją TVT, tym razem (9. lutego) będziemy robić ją z Radiem FEST. Koncert znów odbędzie się w Radzionkowie. Pojawi się na nim 13 Zespołów. Niebawem więcej informacji. Tydzień później natomiast odbędzie się premiera płyty Ani Matuszczyk – koncert w Starochorzowskim Domu Kultury.
  • W tym roku nakładem Wydawnictwa ukazało się już kilka płyt – Kamraty, Happy Folk, Kasia Matejczyk z New Energy, Teresa Walerjańska, Bogusława Piechura, EKEA, Zespół Draka. Może opowiesz coś o tych płytach…
To bardzo fajne płyty. Każda ma coś w sobie. O Kamratach właściwie nie ma co opowiadać – to doskonale znany Zespół, podobnie jak Happy Folk. To świetne płyty, bardzo dobrze zrealizowane. Kasia Matejczyk i New Energy – to debiutancka płyta Zespołu. Koncert promocyjny był bardzo fajny i udany. Przyciągnął mnóstwo ludzi. A na płycie mnóstwo fajnych dźwięków, które pojawiają się właściwie we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Musimy jednak popracować jeszcze nad teledyskami, podobnie jak też dla innych Zespołów. Teresa Walerjańska – jak to Ona – wydaje płytę co roku. Wcale mnie nie zdziwi, jeśli w przyszłym roku będzie piąta, choć bardzo chcielibyśmy zrobić The Best Of.  Ale może dopiero kiedyś… Płyta Teresy jest zawsze podobna klimatycznie do poprzedniej, jest całkiem przyjemnie. Bogusia Piechura – to debiutantka, zupełnie nowa płyta. Na razie trudno coś mówić na ten temat. Jeśli chodzi o Zespół Draka i EKEA – czas pokaże. To zupełne nowości.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
5.
StachSłona łza
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
A to myŻycia rejs
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
Teresa WernerCzas na szczęście
11.
WeronikaWięc jeszcze raz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Jacek SilskiDawno nie ma nas
14.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w parku cz.2 [głosujemy raz na dobę]