Aktualności wróć do listy
08.11.2018

Marcin Skalski - wywiad 2018 cz.1

Rozmawiam dziś z Wydawcą, właścicielem Wydawnictwa Projektomania i Twórcą teledysków oraz Prezenterem Radiowym – czyli z Marcinem Skalskim. Na początek Marcin opowiedział nam, co ostatnio dzieje się w Wydawnictwie, nadchodzących premierach płytowych oraz koncertach.
  • Ostatnio w Twoim Wydawnictwie i u Ciebie sporo się dzieje… premiery, koncerty…
Właściwie to sporo będzie się działo, ponieważ przez wakacje nic się nie działo… Rzeczywiście mamy teraz kilka wydawnictw płytowych, kilka koncertów – w tym niedawny koncert promocyjny Zespołu EKEA. Kilka dni temu swoją płytę wydał Zespół Draka. W listopadzie robimy bardzo duży koncert i premierę nowej płyty Andrzeja Skaźnika. To będzie podsumowanie Jego 40-letniej pracy Artystycznej. Będzie się działo – 18 Zespołów, sporo różnych mediów, będą zaproszone wszystkie stacje radiowe i telewizyjne.
  • Rozumiem, że planujecie premiery kolejnych płyt?
Do końca roku coś jeszcze będzie się działo – najprawdopodobniej przed końcem roku ukaże się płyta Zespołu Dynamic oraz nowego Zespołu A to my. Możliwe jednak, że premiery przesuną się na styczeń – zależy, czy Zespoły zdążą z materiałem. W styczniu planujemy premierę płyty Zespołu De Silvers, a w lutym Ani Matuszczyk. Później jeszcze Paweł Siluk-Steiner, Krzysztof Szpot. Będziemy widzieli co dalej. Aha – będzie jeszcze świąteczna płyta w wykonaniu Duetu Aneta i Norbert. To płyta byłej części Zespołu Proskauer Echo. To będzie świąteczna płyta z mieszaniną niemieckich i polskich nagrań.
  • Czyli sporo ciekawych Zespołów.
Tak, choć w większości jeszcze początkujących na naszej scenie.
  • Od roku jesteś też producentem Listy Przebojów Szlagieromania w Telewizji TVT. Może coś więcej o Liście?
Co tydzień, w niedzielę o 17:00 w Telewizji TVT jest notowanie – 15 pozycji. Ponadto codziennie emitowane są propozycje do Listy. Sam program prowadzą Claudia i Kasia Chwołka. Pojawiają się nowości, zapowiedzi koncertowe, płytowe i wszystko, co wiąże się ze szlagierami. Widzowie głosują i dobrze się bawią.
  • Wspomniałeś już o koncercie Andrzeja Skaźnika. Później, o ile pamiętam koncert Andrzejkowy…
Tak. Koncert Andrzejkowy w Piekarach Śląskich 30. listopada. Wystąpi na nim 5 Zespołów i Wykonawców: Leszek Filec, Muzykanty, Ania i Karol, Kasia Piowczyk i Harmonic. Fajna skromna impreza, mała sala, przytulnie i przyjemnie. A co potem? W styczniu odpuszczamy z koncertami, chyba że pojawi się coś na ostatnią chwilę. W lutym mamy już drugą imprezę z cyklu Karnawałowe Show. W tym roku robiliśmy ją z Radiem Piekary i Telewizją TVT, tym razem (9. lutego) będziemy robić ją z Radiem FEST. Koncert znów odbędzie się w Radzionkowie. Pojawi się na nim 13 Zespołów. Niebawem więcej informacji. Tydzień później natomiast odbędzie się premiera płyty Ani Matuszczyk – koncert w Starochorzowskim Domu Kultury.
  • W tym roku nakładem Wydawnictwa ukazało się już kilka płyt – Kamraty, Happy Folk, Kasia Matejczyk z New Energy, Teresa Walerjańska, Bogusława Piechura, EKEA, Zespół Draka. Może opowiesz coś o tych płytach…
To bardzo fajne płyty. Każda ma coś w sobie. O Kamratach właściwie nie ma co opowiadać – to doskonale znany Zespół, podobnie jak Happy Folk. To świetne płyty, bardzo dobrze zrealizowane. Kasia Matejczyk i New Energy – to debiutancka płyta Zespołu. Koncert promocyjny był bardzo fajny i udany. Przyciągnął mnóstwo ludzi. A na płycie mnóstwo fajnych dźwięków, które pojawiają się właściwie we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Musimy jednak popracować jeszcze nad teledyskami, podobnie jak też dla innych Zespołów. Teresa Walerjańska – jak to Ona – wydaje płytę co roku. Wcale mnie nie zdziwi, jeśli w przyszłym roku będzie piąta, choć bardzo chcielibyśmy zrobić The Best Of.  Ale może dopiero kiedyś… Płyta Teresy jest zawsze podobna klimatycznie do poprzedniej, jest całkiem przyjemnie. Bogusia Piechura – to debiutantka, zupełnie nowa płyta. Na razie trudno coś mówić na ten temat. Jeśli chodzi o Zespół Draka i EKEA – czas pokaże. To zupełne nowości.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]