Aktualności wróć do listy
04.01.2018

Marek Grzegorzek - wywiad cz.3

Rozmawiam dziś ze świetnym muzykiem, gitarzystą, założycielem i liderem Zespołu Van Holtz (przez pewien czas również Zespołu Es Band) oraz tekściarzem – Markiem Grzegorzkiem.
Tym razem Marek opowiedział nieco o tym, kto w Zespole zajmuje się tekstami, kto muzyką, jak też o planach muzycznych na najbliższą przyszłość, czy swoich zainteresowaniach.
  • Kto odpowiedzialny jest obecnie za kompozycje, muzykę?
Dotychczas pomysły, kompozycje, muzykę przynosił Janusz. Przynosił je w ilościach hurtowych, bo jest w tej kwestii bardzo utalentowany. Potem obrabialiśmy to zespołowo lub przynosił od razu gotowe kawałki, pozostawała kwestia aranżacji basowej i perkusji. Teraz będziemy robić to razem jako Zespół. Jest nowy skład, mamy nieco inne podejście. Jest  już trochę pomysłów – na ogół pojawiają się na próbach. Wystarczy jeden dziwny akord, czy nietypowy rytm perkusisty i pojawia się pomysł. Mamy sporo piosenek, które tak właśnie powstały.
  • Kiedy są szanse na Waszą debiutancką płytę?
Oby jak najszybciej. Teraz będzie to trudne. Płyta praktycznie była gotowa – 14-15 utworów, gotowych do nagrywania. W związku ze zmianami w składzie Zespołu, musieliśmy z tego zrezygnować. Nie mam pojęcia jak szybko nam pójdzie z nagrywaniem nowych, ale będziemy się starać. Na pewno jak najszybciej. To scala Zespół i daje energię do dalszej pracy. Przede wszystkim daje możliwość grania na koncertach już swoich piosenek. Grając czyjeś piosenki też daje się od siebie dużo, ale to jednak cudze utwory i tylko nasza interpretacja.
  • Niedawno miała miejsce premiera Waszej najnowszej piosenki. A czy są szanse na jakiś teledysk?
Piosenka Czekam. Tak jest już na naszej stronie, jak również na YouTube w wersji z obrazkami. Jest to prosty teledysk na zasadzie muzyka plus zdjęcia. Bez scenariusza i filmowania. Można tam zobaczyć nas w wersji koncertowej. Z tego, co słyszałem jest to podobno  nienajgorsze. Zapraszam więc do obejrzenia i posłuchania. Nie mamy jeszcze budżetu na teledysk.
  • Oprócz działalności muzycznej pracujesz zawodowo. Jak udaje Ci się to pogodzić?
Przez cały czas pracuję zawodowo, gdyż z muzyki – przynajmniej na takim poziomie, jakim ja to robię, nie dałoby się wyżyć. Jednak udaje się – gram już od szkoły podstawowej, przez technikum, studia. Jakoś to ogarniam bo mam wsparcie w mojej Rodzinie, przede wszystkim mojej Małżonce, bardzo wyrozumiałej w tej kwestii. Żona rozumie to doskonale, ponieważ sama też ma pasję – taniec – po kilkunastu latach tańczenia w Zespole Tańca Przygoda w Rybniku obecnie prowadzi Formację Taneczną ZYGZAK (mażoretki) z bardzo dużymi osiągnięciami (mistrzostwa Polski, Europy, Świata). Nie mamy problemów z tym, żeby się wspierać. Nie słyszałem nigdy od Niej  – co znam z opowieści innych – że nie mogę jechać na granie. Dla mnie to nieznana sytuacja. Każdy z nas robi to, co lubi. Uzupełniamy się, pomagamy sobie wzajemnie. I jestem jej za to bardzo wdzięczny.
  • Czym lubisz zajmować się w wolnym czasie?
Jeśli się już znajdzie jakiś wolny czas. Lubię oglądać filmy, czytać książki – ostatnio częściej czytam książki, niż oglądam filmy. Oprócz tego lubię i gram w piłkę – gramy raz w tygodniu w piłkę z Kolegami z firmy. Trzeba ponoć dbać o kondycję. Gdy jest więcej wolnego czasu, trzeba zająć się gitarą – muszę ćwiczyć. Oczywiście oprócz tego dom, Rodzina, prace porządkowe. Normalne życie.
  • Czy masz jakieś zwierzaki?
Nie, nie mam. Wszystkie zwierzaki, jakie były – z potrzeby Dzieci – jak chomiki, żółwie – nie miały szans na przetrwanie. Wiąże się to z tym, że wszyscy bardzo rzadko bywamy w domu, bo gonimy za pasjami. Moja córka też muzykalna – ukończyła studia w Cieszynie, uczy muzyki, gra w zespole, śpiewa, jest zakręcona na jej punkcie. Wolimy więc nie mieć zwierzątek, by nie było z tym problemu – zwłaszcza dla zwierzątek.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
Ja również bardzo dziękuję…
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]