Aktualności wróć do listy
05.11.2020

Milla - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z młodą i utalentowaną Wokalistką od niemal dwóch lat obecną na naszej scenie, odnoszącą spore sukcesy na listach przebojów. Mowa o Milli.
Na początek Milla opowiedziała o tym, jak radzi sobie i jak czuje na szlagierowym rynku, skąd pomysł, by spróbować sił akurat na tej scenie, o swoich muzycznych planach na najbliższy czas, jak też o udziale w projekcie muzycznym u boku innych Artystów.
  • Jesteś jedną z najmłodszych Artystek naszej Sceny… W mediach debiutowałaś niedawno, ale Twoje piosenki świetnie sobie radzą odnosząc spore sukcesy na listach przebojów…
M.: Tak. To prawda. Jestem tutaj od niedawna. Mam nadzieję, że Publiczność mnie zaakceptuje i będę tutaj troszeczkę dłużej.
  • Myślę, że masz spore szanse.
  • Skąd pomysł na spróbowanie sił na tzw. szlagierowym rynku? Tym bardziej, że Twoje piosenki raczej mocno odbiegają od szlagierów? Stylistycznie są raczej znacznie bardziej popowe…
M.: Tak. To prawda. Mój styl to pop. Skąd mój wybór? Uważam, że trzeba próbować wszystkiego, a skoro Publiczność przyjęła taki styl a nie inny, wychodzi na to – i mam nadzieję, że tak naprawdę  jest – że ten styl się podoba w moim wykonaniu, i jakoś poradzimy sobie z wieloma stylami w jednym miejscu.
  • Na razie nagrałaś 3 teledyski, ale niebawem podobno kolejny?
M.: To prawda. Oczywiście wiele zależy od pogody oraz od obecnej sytuacji. Już w sierpniu rozpoczęliśmy realizację kolejnego teledysku, który mam nadzieję nie będzie ostatnim, ale jak najszybciej nagramy kolejne. Mam też nadzieję, że jeszcze tej jesieni ukaże się też moja debiutancka płyta.
  • Czyli czekamy z niecierpliwością.
  • Śpiewasz głównie zwoje piosenki, ale wykonywałaś też kilka coverów. W którym repertuarze czujesz się lepiej? O ile pamiętam śpiewałaś m.in. Dwudziestolatki.
M.: Tak. Zgadza się. Covery bardzo dobrze się śpiewa. Przecież to piosenki, które świetnie się zna. Na ich podstawie można jednocześnie uczyć się, doskonalić swoje umiejętności i próbować przede wszystkim wielu, wielu nowych interpretacji. Inaczej wygląda praca nad swoją piosenką, która od „ziarenka” jest prowadzona, rozwijana, ona też kształtuje się w nas. Musimy szukać tej najlepszej dla nas melodii, która najbardziej odpowiada nam, która będzie też odpowiadała Słuchaczom.
  • Niedawno wzięłaś też udział w interesującym projekcie Jacka Swobody u boku innych Artystów naszej Sceny… Jak to wspominasz?
M.: Cudownie. To był cudowny czas. To było wydarzenie, które choć na chwilę pozwoliło wrócić do tzw. normalności (po długotrwałej wiosennej izolacji), bo wszyscy z pewnością inaczej odbierali to, co wokół nas się dzieje, to zamknięcie w czterech ścianach. To już było cudowne uczucie – wyjście na powietrze, możliwość porozmawiania z ludźmi otwarcie, na powietrzu. Piękny czas.


c.d.n.
 
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Danuta WiśniewskaPróżne słowa
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
AlinaNie zakocham się tej nocy
6.
AdiMoja staro Harmonijka
7.
Adam HertzMagdaleno Mario
8.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
9.
Arkadia BandBędzie OK
10.
A To MyNa zawsze razem
11.
B&G Beata Mańkowska i GenoNa skrzydłach marzeń
12.
De SilversOcean łez
13.
Szwarne KarlusyMaszkety
14.
Tim FabianZostań proszę
15.
Frela BlueSamba

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę związaną z podróżami po Świecie [głosujemy raz na dobę]