Aktualności wróć do listy
02.01.2022

Mirek Szołtysek o nadchodzącej Karnawałowej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów

Odliczamy już dni do naszej Karnawałowej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów. Udało nam się zamienić kilka zdań na temat tegoż koncertu oraz karnawałowych wspomnień z jedną z Gwiazd Wydarzenia – czyli z Mirkiem Szołtyskiem.
  • Karnawałowa Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów nie tylko dla Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Domyślam się, że będzie to okazja, by usłyszeć kilka Twoich przebojów – propozycji idealnych na karnawał?
M.: Nieskromnie powiem, że mam wiele takich przebojów. To Publiczność sama oceni, czy wybrałem dobrze, czy nie. Mogę jednak już jedno powiedzieć – 16 stycznia na pewno spotkamy się w ChCKu, czyli Chorzowskim Centrum Kultury na niesamowitym wydarzeniu… Specjalny dobór Wykonawców – naszych śląskich – co jest bardzo istotne. Czekamy tam zarówno na Babcie i Dziadków, jak też na tych, którzy jeszcze nimi nie są, ale po prostu chcą zobaczyć nas, zobaczyć i posłuchać pięknego koncertu, który za jakiś czas będą wspominać w swoich domach.
  • Skoro rozmawiamy o karnawałowym koncercie, z pewnością w Twoich wspomnieniach jest wiele karnawałowych imprez, w których brałeś udział zarówno jako Artysta, ale też jako Gość – Uczestnik. Może jakaś wyjątkowo utkwiła Ci w pamięci?
M.: Nawiązując jeszcze do doboru utworów, z pewnością będzie to latynoskie podejście – czyli Kochaj mnie, całuj mnie, pragnij mnie… Ten utwór Państwo bardzo dobrze znacie.
Jeśli chodzi o karnawałowe przeżycia – pracuję na rynku 35 lat i niejeden wspaniały karnawał jest już za mną, szkoda tylko, że obecnie tych zabaw karnawałowych jest z roku na rok coraz mniej. Każdy bardzo fajnie wspominam. Niestety obecnie to nie jest to samo co kiedyś…
  • Dziękuję bardzo za rozmowę.
M.: Również dziękuję.

Karnawałowa Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]