Aktualności wróć do listy
11.10.2018

NasTroje - wywiad cz.3

Rozmawiam dziś z bardzo popularnym i lubianym na naszej Scenie Muzycznej Zespołem, który na razie ma na koncie dwie płyty oraz liczne przeboje – po prostu Zespół NasTroje.
Tym razem Dominika i Paweł opowiedzieli nam nieco o słynnej już piosence o rodzinnym mieście Zespołu – Radzionkowie, o tym, którą piosenkę z własnego repertuaru lubią najbardziej, jak też o swoich zainteresowaniach.
  • Macie na koncie również piosenkę o Radzionkowie – czyli Waszym rodzinnym mieście. Skąd pomysł na taki utwór?
Paweł: Gramy już tutaj tyle lat… Ponad trzydzieści. Chcieliśmy jakiś ślad zostawić tutaj w Radzionkowie, żeby Ludzie nas bardziej poznali. Okazuje się, że nie wszyscy w Radzionkowie nas znają. Mam czasami wrażenie, że bardziej znają nas w okolicach Rudy Śląskiej i Zabrza, niż tutaj w Radzionkowie. Ale może się mylę. W związku z tym postanowiliśmy też coś napisać o Radzionkowie. Z czego bardzo się cieszymy. Już dwa razy mieliśmy okazję śpiewać tę piosenkę w Radzionkowie – na Dniach Radzionkowa oraz na koncercie charytatywnym.
Dominika: Oraz na teledysku.
Paweł: Pierwszy raz latem, na Dniach Radzionkowa.
Dominika: Myślę, że też z tego powodu powstał ten utwór. Dostaliśmy zaproszenie na Dni Radzionkowa.
Paweł: Nie pierwszy raz graliśmy na Dniach Radzionkowa, ale był taki brak w sercu żeby stworzyć piosenkę o naszym rodzinnym Mieście…
  • Jaka jest Wasza ulubiona piosenka z Waszego repertuaru?
Paweł: Myślę, że to jest sprawa indywidualna. Każdy ma jakieś swoje odczucia… Mogę tylko powiedzieć, która jest najbardziej popularna. To piosenka Ten szczególny dzień. To piosenka najczęściej grana w radiach, czy w koncertach życzeń…
  • Dominiko, a Ty masz jakąś ulubioną?
Dominika: Nigdy nie mam ulubionej piosenki. Gdy mnie pytają, zawsze mam problem z odpowiedzią. Tak samo, gdy ktoś pyta mnie o ulubionego wokalistę – też nie mam.
Paweł: Ta ulubiona dopiero powstanie.
Dominika: Może kiedyś… Ale mogę powiedzieć, co lubię śpiewać. To chyba utwór Dobre lekarstwo. Sprawia mi bardzo dużą frajdę podczas śpiewania.
  • Jakie są Wasze zainteresowania, co lubicie robić w wolnym czasie?
Paweł: Dla mnie sprawa jest prosta. Jestem wędkarzem sportowym amatorskim. Tak, że o ile zostaje mi coś wolnego czasu, to poświęcam się. Oczywiście przed tym jest jeszcze Rodzina. Ale mówimy o wolnym czasie i hobby. Tak więc wędkarstwo. Podobnie jest też w przypadku Piotra.
Dominika: Dużo czasu poświęcam swojej pracy. A poza tym? Dużo zależy od sezonu. Bardzo lubię jeździć na nartach, to taka zimowa pasja. Generalnie lubię aktywność fizyczną. A tak poza tym, zawsze zmierzam do studia.
  • Czy macie jakieś zwierzaki?
Dominika: Ja miałam w domu rodzinnym, gdy jeszcze mieszkałam z Rodzicami, pieska. Teraz gdy mieszkam na swoim nie mam zwierząt – po prostu nie mam czasu. Ale piesek u moich Rodziców ma się nadal bardzo dobrze.
Paweł: Ja bardzo kocham zwierzęta. Dlatego, skoro kiedyś nie utrzymał mi się ptaszek, rybka, uznałem, że nie potrafię się zajmować zwierzakami zostawiłem to innym. Ja tylko podziwiam.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
 
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce