Aktualności wróć do listy
14.01.2021

Oxforduo - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z Przesympatycznym Duetem, mającym na koncie liczne przeboje, stale goszczące na naszych listach przebojów – to Marta i Chris, czyli Zespół Oxforduo.
Na początek Marta i Chris opowiedzieli nam o swojej najnowszej płycie, teledyskach nagranych do krążka, jak też o… pizzy!
  • Rozmawialiśmy jakiś czas temu, ale sporo się u Was dzieje – teledyski, a przede wszystkim płyta…
OxfroduoCh.: Tak. Dokładnie. Płyta ukazała się kilka miesięcy temu (właściwie to już rok). To pierwsza płyta z moją nową Wokalistką – z Martą, a moja właściwie trzecia płyta, która zachowała te klimaty jak poprzednie płyty. Po prostu zmienił się wokal żeński. Mamy trzy śląskie kawałki – to znaczy śląską gwarą. Pozostałe są w podobnych klimatach, do tych, jakie wcześniej graliśmy.
M.: Oczywiście trochę pracowaliśmy nad tą płytą – trochę czasu nam to zajęło. Na początku głównie przez odległość, ale teraz (odkąd również mieszkam w Niemczech) możemy częściej razem osobiście współpracować. Ale w końcu mamy wspólną płytę. [śmiech]
Ch.: Płyta nosi tytuł Fajnie, że Cię znam. To też nawiązuje do naszej współpracy, która zaowocowała tą właśnie płytą. Dogadujemy się bardzo dobrze, cieszymy się, że udało się nagrać po prawie 4 latach płytę, na którą czekaliśmy.
  • Właśnie ukazał się Wasz kolejny teledysk – tym razem pełen humoru i kulinarny… Skąd pomysł na piosenkę i teledysk?
M.: Głównie dlatego, że uwielbiamy jeść – jak każdy Ślązok. [śmiech] Pizza to niestety nie jest mój klimat, ale bardziej Christopha – Christoph uwielbi pizzę. Ja wolę kluski, rolady i modrą kapustę. A resztę może dopowie Christoph. [śmiech]
Ch.: To prawda. Był taki czas, że pizza gościła u mnie prawie codziennie. Naprawdę ileś pizz zjadłem. I tak jakoś wszedł mi do głowy pomysł, by o tej pizzy zaśpiewać i nawet ludziom zdradzić tajemnicę, przepis na pizzę – po prostu jak się ją robi. To niby jest takie bardzo proste, a jednak na tysiąc pizz, każda inaczej smakuje. Można powiedzieć, że sztuką jest zrobić dobre ciasto, co nam się akurat udało i to można zobaczyć w teledysku – cały przepis i to jak ją robimy.
M.: I żeby nie było, że to tylko na potrzeby teledysku – pizza została zjedzona. I opinie o niej były dobre. [śmiech] Ja dużo pizz zjadłem, ale nigdy sam nie robiłem ciasta. Ale ta nam się udała i – tak jak Marta zauważyła – nawet wszystkim smakowała. Pizza była zrobiona w ogródku i znajomym przypadła do gustu.
  • Czy są szanse na jeszcze jakieś teledyski w najbliższym czasie?
M.: Na razie spokojnie, ale dopiero się rozkręcamy. [śmiech]
Ch.: To już właściwie drugi teledysk do tej płyty. Wydaje mi się, że jeszcze jeden do jakiejś piosenki zrealizujemy. Zobaczymy – może spytamy naszych Fanów, zrobimy sondę, która piosenka im się podoba i do niej zrobimy teledysk.
Oxforduo
  • Czy planujecie jakiś koncert promocyjny Waszej płyty?
Ch.: Planujemy, ale jeszcze dokładnie nie mamy daty. Choć jest jeszcze Czerwionka-Leszczyny (przełożony z ubiegłego roku koncert TVS). Będzie można nas usłyszeć na takim koncercie – można powiedzieć, że promocyjnym, będziemy śpiewać na nim tylko piosenki z naszej najnowszej płyty.


c.d.n.
 
Kto świętuje w kwietniu?
Kto świętuje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
6.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
9.
AdiMoja staro Harmonijka
10.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
11.
Arkadia BandBędzie OK
12.
Adam HertzMagdaleno Mario
13.
De SilversOcean łez
14.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
15.
Bernadeta Kowalska i PrzyjacieleZakochaj się

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z zamkiem lub pałacem w tle [głosujemy raz na dobę]