Aktualności wróć do listy
08.05.2017

Paweł Gołecki i Dawid Czachor - wywiad cz.1

Rozmawiam ze świetnymi muzykami, mającymi na koncie niezliczoną liczbę hitów oraz teledysków – Pawłem Gołeckim oraz członkiem Jego Zespołu – Dawidem Czachorem (znanym też jako Ciacho).
Paweł i Dawid opowiedzieli nieco na temat swojego sukcesu, pracy nad teledyskami oraz o występach na scenie. 
  • Niedawno miała miejsce premiera Twojej najnowszej płyty. Właściwie już przed jej premierą wiele zawartych na niej utworów stało się przebojami. Podobnie z poprzednią płytą. Czy masz jakąś receptę na nagrywanie przebojów?
Paweł: Nie. Nie mam recepty. Nagrywamy po prostu co nam w duszy gra. Tak się akurat składa, że piosenki podobają się. Pozostaje tylko się cieszyć.
  • Niedawno miała miejsce premiera teledysku z Twojej najnowszej płyty (utwór Biała suknia). Teledyski do kilku piosenek już poznaliśmy. Czy jest jeszcze szansa, na kolejne videoclipy z płyty w najbliższym czasie?
Paweł: Tak. Planuję jeszcze jeden teledysk do płyty Od pragnienia do miłości. Może nie będę lepiej zdradzał, do której piosenki. Ale myślę, że będzie.
  • Twoje teledyski są bardzo różnorodne i fajnie zrealizowane. Czy masz jakiś wpływ na ich kształt, koncepcję?
Paweł: Tak, oczywiście. Teledyski wymyślamy sami, przedstawiamy co chcemy w nich zaprezentować, piszemy do nich scenariusze, później konsultujemy je i realizujemy z naszym operatorem i z naszym wydawcą. Ale głównie to my sami wymyślamy, co będzie działo się na tych teledyskach.
  • Zarówno na scenie, jak też w teledyskach bardzo ważną rolę odgrywa Dawid. W najnowszym clipie – Biała suknia – Dawid właściwie pojawił się w głównej roli. Może powiesz coś na ten temat.
Dawid: Cieszę się, że Paweł wziął mnie w roli aktora. Gramy ze sobą już kilka dobrych lat. Mam nadzieję, że współpraca będzie trwała nadal. O ile mnie Szef nie wywali z Zespołu. [śmiech] Myślę, że nie będzie tak źle. [śmiech]
Paweł: Żeby było jasne – nie jestem Jego szefem. Jesteśmy kumplami.
  • Obecnie masz na koncie kilkanaście przebojów. Koncertujesz w całej Polsce. Czy zaczynając solową karierę spodziewałeś się takiego sukcesu?
Paweł: Myślę, że tego nie można jeszcze nazwać sukcesem. Gramy dużo i cieszymy się, że jest zapotrzebowanie na nasza muzykę, a ludziom podobają się piosenki, które gramy. Ale do sukcesu jeszcze daleka droga.
  • Występujesz zawsze z kilkuosobowym Zespołem. Ile osób liczy obecnie Wasz skład?
Paweł: Skład liczy dokładnie 7 osób. Gramy całkowicie na żywo – perkusja, gitary, saksofon, skrzypce, na których gra Dawid, klawisze. Jest bardzo różnorodnie. Nas bardzo cieszy taka muzyka i daje mnóstwo satysfakcji.
Dawid: Jest coś do posłuchania dla każdego.
  • Czy lubicie kontakt z publicznością?
Paweł: Tak. Bardzo. Choć ja mam taki problem, że się bardzo długo rozkręcam. Na początku każdego występu mam takiego stresa, że bardzo trudno mi wejść w dany koncert. Ale, gdy uda mi się wejść, już jest bardzo fajnie.
Dawid: Ja z kolei uwielbiam występy na scenie.
  • To widać.
Dawid: No i występujemy razem. Więc jest super.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu.
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]