Aktualności wróć do listy
10.01.2019

Piotr Feszter - wywiad cz.3

Rozmawiam dziś z popularnym Wokalistą, Kompozytorem, Aranżerem, prowadzącym swój Autorski program w Radiu Silesia, którego przeboje od lat podbijają serca słuchaczy – po prostu Piotr Feszter.
Tym razem Piotr opowiedział nam o swoim przywiązaniu do Śląska i rodzinnego Radzionkowa, o tym jak występuje się dla polskiej, a jak dla niemieckiej Widowni, jak też o swoich zainteresowaniach.
  • Choć od bardzo dawna mieszkasz w Niemczech, podkreślasz swoje przywiązanie do Śląska. W jednym z wywiadów wspomniałeś nawet, że chciałbyś powrócić tu na stałe… Czy to nadal aktualne?
Oczywiście, że tak. Już planuję powolutku, by całe moje przedsięwzięcie – studio nagrań – przewieźć tutaj, do nas na Śląsk. Być może do Radzionkowa.
  • Szczególnie bliski jest Ci chyba Twój rodzinny Radzionków, co pokazałeś nawet w teledysku do piosenki Wodzionka
Tak. Tam się wszystko zaczęło. Nasza stara wersja Wodzionki została nagrana właśnie w Radzionkowie – teledysk powstał w piekarni w Radzionkowie, był tam taki specjalny kącik „Kuchnia babki Any”, tam wszystko się zaczęło. Nie chciałem więc ominąć Radzionkowa.
  • Masz okazję występować zarówno dla Polskiej, jak też Niemieckiej Widowni. Czy różnice – z punktu widzenia Artysty – są duże?
Są duże. W Niemczech wszystko odbywa się inaczej. Tam są trasy koncertowe po 10-12 w turze. Tutaj przyjeżdżam na Śląsk bardzo chętnie i bardzo często, ale jako pojedyncze koncerty. Ludzie bawią się inaczej – Polacy kochają tę muzykę, nie usiedzą na miejscu. Tam jest troszeczkę inaczej. Do sprawy podchodzą spokojniej, choć bawią się równie dobrze, ale w inny sposób. Nasza Polska i Śląska Publiczność jest cudowna.
  • Czyli najlepiej u nas.
Wszędzie jest fajnie, ale najlepiej w doma.
  • Co lubisz robić w wolnym czasie, jakie jest Twoje hobby?
Moje hobby… Maluję obrazy, gdy mam wolny czas. Poza tym trochę sportu – głównie jazda na rowerze. Mieszkam nad jeziorem, więc mam gdzie jeździć. Większość czasu spędzam na komponowaniu. To jest moje życie.
  • Jak lubisz spędzać urlop, wakacje?
Lubię być tam, gdzie jest spokój. Nie lubię zgiełku. Mam go na co dzień wystarczająco. Lubię uciec tam, gdzie mam święty spokój i dwa tygodnie poświęcić sobie i rodzinie oraz tym, którzy są wokół mnie. Wsiadam teraz do samolotu, lecę do Dusseldorfu, a stamtąd prosto do Chorwacji. Wyłączam „wtyczkę” i przez tydzień mnie nie ma.
  • Czy masz jakieś zwierzaki?
Miałem akwarium, ale nie ma takiej opcji. Musiałem je zlikwidować po jakimś czasie. Zwierzaki jednak wymagają wiele czasu i uwagi.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
 
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]