Aktualności wróć do listy
10.01.2019

Piotr Feszter - wywiad cz.3

Rozmawiam dziś z popularnym Wokalistą, Kompozytorem, Aranżerem, prowadzącym swój Autorski program w Radiu Silesia, którego przeboje od lat podbijają serca słuchaczy – po prostu Piotr Feszter.
Tym razem Piotr opowiedział nam o swoim przywiązaniu do Śląska i rodzinnego Radzionkowa, o tym jak występuje się dla polskiej, a jak dla niemieckiej Widowni, jak też o swoich zainteresowaniach.
  • Choć od bardzo dawna mieszkasz w Niemczech, podkreślasz swoje przywiązanie do Śląska. W jednym z wywiadów wspomniałeś nawet, że chciałbyś powrócić tu na stałe… Czy to nadal aktualne?
Oczywiście, że tak. Już planuję powolutku, by całe moje przedsięwzięcie – studio nagrań – przewieźć tutaj, do nas na Śląsk. Być może do Radzionkowa.
  • Szczególnie bliski jest Ci chyba Twój rodzinny Radzionków, co pokazałeś nawet w teledysku do piosenki Wodzionka
Tak. Tam się wszystko zaczęło. Nasza stara wersja Wodzionki została nagrana właśnie w Radzionkowie – teledysk powstał w piekarni w Radzionkowie, był tam taki specjalny kącik „Kuchnia babki Any”, tam wszystko się zaczęło. Nie chciałem więc ominąć Radzionkowa.
  • Masz okazję występować zarówno dla Polskiej, jak też Niemieckiej Widowni. Czy różnice – z punktu widzenia Artysty – są duże?
Są duże. W Niemczech wszystko odbywa się inaczej. Tam są trasy koncertowe po 10-12 w turze. Tutaj przyjeżdżam na Śląsk bardzo chętnie i bardzo często, ale jako pojedyncze koncerty. Ludzie bawią się inaczej – Polacy kochają tę muzykę, nie usiedzą na miejscu. Tam jest troszeczkę inaczej. Do sprawy podchodzą spokojniej, choć bawią się równie dobrze, ale w inny sposób. Nasza Polska i Śląska Publiczność jest cudowna.
  • Czyli najlepiej u nas.
Wszędzie jest fajnie, ale najlepiej w doma.
  • Co lubisz robić w wolnym czasie, jakie jest Twoje hobby?
Moje hobby… Maluję obrazy, gdy mam wolny czas. Poza tym trochę sportu – głównie jazda na rowerze. Mieszkam nad jeziorem, więc mam gdzie jeździć. Większość czasu spędzam na komponowaniu. To jest moje życie.
  • Jak lubisz spędzać urlop, wakacje?
Lubię być tam, gdzie jest spokój. Nie lubię zgiełku. Mam go na co dzień wystarczająco. Lubię uciec tam, gdzie mam święty spokój i dwa tygodnie poświęcić sobie i rodzinie oraz tym, którzy są wokół mnie. Wsiadam teraz do samolotu, lecę do Dusseldorfu, a stamtąd prosto do Chorwacji. Wyłączam „wtyczkę” i przez tydzień mnie nie ma.
  • Czy masz jakieś zwierzaki?
Miałem akwarium, ale nie ma takiej opcji. Musiałem je zlikwidować po jakimś czasie. Zwierzaki jednak wymagają wiele czasu i uwagi.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
 
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce