Aktualności wróć do listy
01.10.2016

Sebastian Mierzwa

Prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer.
Sebastiana możemy usłyszeć codziennie na antenie Radia Silesia – głównie w roli prowadzącego Szlaglistę, czyli radiową listę przebojów, emitowaną od niemal dwóch lat. Prezenter jest też prowadzącym program Szlagierowa biesiada na antenie telewizji TVS.
Sebastian Mierzwa pochodzi z Rudy Śląskiej, obecnie mieszka w Mysłowicach.
Sebastian jest również bardzo popularnym konferansjerem – prowadzi liczne imprezy oraz koncerty. Od dwóch lat jest współprowadzącym (wraz z Joanną Bartel oraz Andrzejem Misiem) jednej z największych imprez związanych ze śląskim rynkiem muzycznym, czyli Śląskiej Gali Biesiadnej.
Programy telewizyjne oraz radiowe prowadzone przez Sebastiana cieszą się dużym zainteresowaniem oraz sympatią telewidzów i radiosłuchaczy. Ważną częścią programów (szczególnie radiowych) jest ich interaktywny charakter. Sebastian zarówno w radiu i telewizji, jak też na scenie czuje się jak ryba w wodzie.

Początki

Klimaty muzyczne nie są obce Sebastianowi właściwie już od urodzenia – jego chrzestny jest znanym bluesmanem. Sebastian Mierzwa od najmłodszych lat interesował się muzyką – kiedy to nawet jako dziecko często udzielał się jako DJ podczas dyskotek (już w czasach szkoły podstawowej, później średniej). W szkole średniej występował w szkolnym kabarecie (Autonomiczny Kabaret Poważnego Żartu). Po ukończeniu szkoły przez cały czas był związany z branżą muzyczną, niemniej nie występował na scenie – na jakiś czas zajął się bardziej technicznym aspektem imprez. Równolegle pracował jako DJ i konferansjer podczas różnych imprez (często nieco mniejszych).
Rozwój kariery
Po ukończeniu szkoły współpracował m.in. z Zespołem Feel – jako specjalista od wizualizacji na scenie. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy radiowca miał okazję współpracować ze znanymi osobistościami śląskiej sceny – jak Grzegorz Poloczek, Andrzej Miś, Dariusz Niebudek, od których (jak sam przyznaje) miał szansę się wiele nauczyć.
Jego przygoda z radiem zaczęła się niejako przypadkowo – od propozycji ze strony Marcina Kindli. Rozpoczynając swoją przygodę z Radiem Silesia nie miał doświadczenia radiowego, niemniej błyskawicznie zjednał sobie słuchaczy, co zawdzięcza swoim niewątpliwym uzdolnieniom w tym kierunku.
Sebastian jest jednym z najpopularniejszych radiowców na Śląsku. Dzięki charakterystycznej barwie głosu, ogromnemu poczuciu humoru, szybkim oraz ciętym ripostom oraz dystansowi do siebie zdobywa licznych fanów. Jako radiowiec ma świetny kontakt z radiosłuchaczami. Jego śmiech jest chyba jednym z najbardziej specyficznych i rozpoznawalnych na Śląsku.
Świetnie sprawdza się zarówno w roli prowadzącego Szlaglistę, jak też telewizyjną Szlagierową Biesiadę, w której przeprowadza wywiady z gwiazdami śląskiej muzyki. Prowadząc wywiady jest bardzo dociekliwy, dzięki czemu mamy szanse sporo dowiedzieć się na temat naszych idoli. W rozmowach z innymi jest bezpośredni i nie lubi owijać w bawełnę.
Jako Ślązak z chęcią posługuje się gwarą śląską podczas prowadzonych przez siebie imprez oraz audycji radiowych i telewizyjnych. Jest przywiązany do Śląska i nie chciałby stąd wyjeżdżać.
Nie każdy wie, że Sebastian ma na swoim koncie również występ w teledysku jednego z najpopularniejszych Śląskich Zespołów – czyli De Silvers. Mamy tutaj na myśli teledysk do utworu Oma i Opa, w którym to Sebastian zagrał dziadka (nieco trudno go rozpoznać).
Szlagierowa Biesiada - odcinek z udziałem Duetu Karo (2016 r.)   fot. Ala Oswald
Prywatnie
Sebastian jest od sześciu lat szczęśliwym mężem oraz ojcem (ma synka, którym chętnie się zajmuje). Sebastian jest amatorem dobrej kuchni, chętnie też sam coś ugotuje (jak też podyskutuje o kulinariach z radiosłuchaczami bądź zaproszonymi do programu telewizyjnego kucharzami). Jako nastolatek poważnie zastanawiał się nad pójściem do technikum gastronomicznego. Względy praktyczne jednak przeważyły i Sebastian zrezygnował z pomysłu.
Sebastian ma niewiele wolnego czasu, niemniej jeśli już znajdzie wolną chwilkę, lubi nieco poleniuchować. Nie ma też nic przeciwko podróżom (miał okazję być np. w Stanach Zjednoczonych).
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]