Aktualności wróć do listy
14.12.2017

Teresa Walerjańska - wywiad cz. 1

Rozmawiam dziś ze świetną Artystką, od wielu lat obecną na Śląskiej Scenie Muzycznej, która od kilku lat z powodzeniem postawiła na karierę solową i ma na koncie już 3 płyty jako solistka. Jest wokalistką oraz skrzypaczką – po prostu Teresa Walerjańska.
Na początek Teresa opowiedziała Śląskim Przebojom o początkach swojej przygody z muzyką, jak też ze Śląską Sceną, Artystka opowiedziała też o planach muzycznych na najbliższą przyszłość oraz o współpracy ze swoim Mężem.
  • Masz na koncie już 3 solowe płyty oraz liczne przeboje. Wcześniej przez wiele lat współpracowałaś z Zespołem Kamraty. Niemniej większa część Twojej kariery muzycznej wiąże się ze współpracą z Filharmonią. Jak więc trafiłaś na Śląski Rynek Muzyczny?
Jako zawodowy muzyk altowiolistka Państwowej Orkiestry Symfonicznej w Zabrzu koncertowałam przez wiele lat z artystami najwyższej rangi na całym świecie. Również występowałam jako solistka zespołu Alfa oraz kapeli Kamraty z którą wydałam sześć płyt z moim głosem solowym. Większa część mojej kariery muzycznej wiąże się z filharmonią zabrzańską.
Jednocześnie byłam wokalistką i skrzypaczką zespołu rozrywkowego Alfa. Po rozwiązaniu tego zespołu zostałam zaangażowana do zespołu Kamraty gdzie od 2000 marca 2013 roku byłam solistką gdzie wydaliśmy sześć płyt z moim głosem solowym. Tym sposobem trafiłam na rynek śląski gdzie zjednałam sobie dużo fanów. Od kwietnia 2013 roku do teraz występuję samodzielnie jako Teresa Walerjańska.
  • Wydałaś 3 solowe płyty w stosunkowo krótkim czasie. Każda z nich utrzymana jest w innym klimacie. Czy już myślisz o kolejnej płycie?
Wydałam trzy solowe płyty Dusza Cyganki – poświęcona tematyce cygańskiej, Bowmy się do rana w gwarze śląskiej oraz trzecią płytę – Teresa to ja o różnej tematyce. Już myślę i pracuję nad kolejną – czwartą – płytą, do której już nagrałam pięć piosenek, gdzie jak w poprzednich płytach, śpiewam i gram na skrzypcach.
  • Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką? Już w dzieciństwie?
Moja przygoda z muzyką zaczęła się w dzieciństwie gdyż wychowywałam się w rodzinie muzyków amatorów (Ojciec grał na skrzypcach). Ja jako dziecko w wieku sześciu lat bezbłędnie zagrałam na skrzypcach znaną melodię Suliko, co wzbudziło entuzjazm u Rodziców. Ukończyłam państwową szkołę muzyczną II-stopnia w klasie skrzypiec i altówki oraz wydział wokalny klasy śpiewu solowego i tak zaczęła się moja kariera muzyczna.
  • Skąd wzięła się fascynacja skrzypcami? Czy ktoś w Rodzinie również grał? Gra na skrzypcach nie należy do najłatwiejszych…
Gra na skrzypcach sprawia mi wielką przyjemność chociaż nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ciągłych ćwiczeń.
  • Od początku Twojej solowej kariery współpracuje z Mężem, który pisze dla Ciebie piękne teksty. To, że jesteście małżeństwem stanowi dla Was ułatwienie czy utrudnienie? Zdarza się Wam np. pokłócić o jakiś tekst?
Od początku swojej solowej kariery współpracuję z Mężem, który pisze dla mnie teksty piosenek i On jest głównym pomysłodawcą tekstów. A że jesteśmy małżeństwem, to jest to dużym ułatwieniem i daje nam możliwość przedyskutowania niektórych sformułowań na bieżąco.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu.
 
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]