Aktualności wróć do listy
11.06.2018

Tim Fabian - wywiad cz.1 2018

Rozmawiam dziś ze świetnym i bardzo sympatycznym Wokalistą podbijającym zarówno polski, jak też niemiecki rynek muzyczny, czyli z Timem Fabianem.
Tim Fabian opowiedział Śląskim Przebojom o swojej debiutanckiej płycie, planach związanych z jej dalszą promocją, planach teledyskowych jak też swoich ulubionych piosenkach z krążka.
  • Od premiery Twojej płyty upłynęło już niemal pół roku. Czy jesteś zadowolony z jej dotychczasowego odbioru? Twoje piosenki fajnie przyjęły się w mediach, są często grywane w radiach i telewizjach.
Tak. Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że piosenki są często grywane i lubiane. Dostaję dużo informacji, że piosenki podobają się – ludzie piszą do mnie na Facebooku, mówią mi to też po koncertach.
  • Może opowiesz coś więcej na temat Twojej płyty?
Płyta ogólnie jest o miłości. Nosi tytuł Pokochaj mnie. Opowiada o miłości, o uczuciach, ale też o życiu, o tym jakie jest. Przykładowo piosenka Za rok, za dwa to piosenka z życia, jest o tym, że jedna osoba jest zakochana, a druga przeciąga sprawę, mówi, że może za jakiś czas… Myślę, że Ludziom podoba się, że nie wszystkie teksty są wymyślone, ale są z życia.
  • Płyta jest naprawdę świetna.
  • Powstały już 3 teledyski do Twojego debiutanckiego krążka. Czy jednak możemy liczyć na kolejne? Jeśli tak, to do jakich piosenek?
Na pewno będzie teledysk do piosenki Mój Aniele, który już niebawem będzie nagrywany. Mam nadzieję, że już niedługo, lada dzień ukaże się teledysk do tej ballady.
  • Niedawno miał miejsce oficjalny koncert promujący Twoją płytę. Było pięknie i widowiskowo…
Tak. To było wielkie wydarzenie, wielkie emocje. Płyta ukazała się na krótko przed Bożym Narodzeniem, jednak swą oficjalną premierę miała podczas Śląskiej Gali Biesiadnej. Jest to prestiżowe wydarzenie, na którym miałem zaszczyt wystąpić. Mieć premierę płyty właśnie tam, to naprawdę wielki zaszczyt, za co Organizatorom bardzo dziękuję.
  • Czy planujesz jakąś trasę koncertową w związku z promocją płyty?
Z pewnością będą koncerty. Właśnie planujemy, rozglądamy się. Chciałbym, by to były koncerty, które wyglądają inaczej niż to, co każdego tygodnia się gdzieś odbywa. Chciałbym przygotować coś fajnego, coś widowiskowego. Tak, że kiedy Widz wyjdzie, mógł powiedzieć, że było to coś specjalnego i nad tym pracujemy. Dlatego wolę poczekać miesiąc, dwa i zrobić coś porządnie, a nie na szybko. Chciałbym się wyróżnić.
  • Czyli generalnie możemy oczekiwać Twoich koncertów?
Tak, jak najbardziej.
  • Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z Twojej płyty?
Jest ich kilka, ciężko powiedzieć. Każda w innym klimacie. Z pewnością Mój Aniele jest moją ulubioną – to romantyczna, fajna, powolna piosenka. Na pewno też W Tobie widzę cały Świat, Paryż ja i Ty – od którego wszystko się zaczęło, Za rok lub dwa. Są przebojami, co bardzo mnie cieszy, gdyż też bardzo mi się podobają.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]