Aktualności wróć do listy
02.12.2018

Tomasz Calicki - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś ze świetnym Wokalistą, obecnym na naszej Scenie od wielu lat, a od niedawna też Aktorem – czyli po prostu z Tomaszem Calickim.
Na początek Tomek opowiedział Śląskim Przebojom o swojej najnowszej płycie, planach związanych z kolejnym krążkiem, jak również o swoim najnowszym teledysku.
  • Od pewnego czasu poświęciłeś się karierze solowej. Niedawno ukazała się Twoja już druga solowa płyta. Czy jesteś zadowolony z jej dotychczasowego odbioru?
T.: Tak, kilka miesięcy temu, została wydana moja najnowsza płyta, której tytuł brzmi: Do zakochania tylko krok. Jestem bardzo zadowolony z płyty, jak również z jej odbioru. Otrzymuję mnóstwo maili, mnóstwo wiadomości z gratulacjami i miłymi słowami odnośnie tej płyty. O to przecież głównie chodzi, by Słuchacze byli zadowoleni.
I dlatego  uchylę rąbka tajemnicy, iż jestem już w trakcie przygotowywania nowej-trzeciej płyty… [śmiech]
  • Brzmi interesująco. Czy już wiadomo, kiedy nowa płyta się ukaże?
T.: Tego niestety na chwilę obecną nie wiem, ale bardzo chciałbym, aby stało się to już wiosną przyszłego roku. Czy tak będzie? Czas pokaże… Jest to uzależnione nie tylko ode mnie, ale również od kilku innych osób i oczywiście od Wydawcy.
  • Wróćmy jednak na razie do Twojej drugiej płyty – przecież ukazała się stosunkowo niedawno. Może opowiesz coś o tym krążku?
T.: Płyta zawiera 15 zupełnie nowych piosenek o tematyce przede wszystkim miłosnej, choć nie wszystkie. Można tu również znaleźć piosenkę opowiadającą o pięknie wiosny (Wiosenny raj),czy też o pięknie otaczającego nas świata (Taki piękny Świat).
Poza nowymi piosenkami postanowiłem umieścić na tym krążku dwa bonusy. Jednym z nich jest nowa, nieco zmieniona aranżacyjnie wersja mojej w całości autorskiej piosenki pt. Kwiaty dla mamy. Słuchacze znają ją z wykonania jeszcze z zespołem Eliot.
Drugim bonusem jest wersja karaoke tytułowej piosenki pt. Do zakochania tylko krok.
To dla tych, którzy chcieliby sobie pośpiewać z oryginalnym podkładem. [śmiech]
Nad płytą pracowało mnóstwo osób – zarówno autorów tekstów, jak i kompozytorów. Korzystając z okazji, pragnę jeszcze raz podziękować autorom tekstów: Justynie Adamczak, Pani Alicji Szubert, Kasi Smus, Pani Joannie Kiepura, Oli Gawliczek i Mirkowi Jędrowskiemu. Serdecznie dziękuję też kompozytorom: Bogdanowi Kisielowi, Markowi Halupowi, Jurkowi Macoła i Markowi Górskiemu, którego już niestety nie ma wśród nas.
  • Niedawno – na początku wakacji ukazał się Twój nowy teledysk. Czy miałeś jakiś wpływ na jego koncepcję?
T.: Wideoklip do piosenki Za co Cię kocham jest trzecim clipem, który promuje moją najnowszą płytę, a zarazem pierwszym, którego koncepcję powierzyłem renomowanej Firmie „40 Kilo Vinyli”. Cały pomysł, scenariusz i realizacja, to zasługa Seweryna Woźniaka – właściciela tej Firmy. Fabuła teledysku opowiada o młodej dziewczynie – fance, która słuchając mojej muzyki, podkochuje we mnie i marzy o spotkaniu ze mną. Chodzi zauroczona, rozkojarzona, przez co zostaje zwolniona z pracy… Jakie są jej dalsze losy…? Zapraszam do obejrzenia teledysku… [śmiech] 


Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
StachSłona łza
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Damian Holecki i WeronikaChcę
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
12.
Darek NowickiŻółte tulipany
13.
A to myŻycia rejs
14.
Ryszard SawickiŚnię o Tobie
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]