Aktualności wróć do listy
06.12.2017

Zespół Ed-Ka - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z jednym z najmłodszych stażem Zespołów na naszej Scenie – który ma jednak na koncie jeden z największych hitów tego roku. Dodajmy, że to rewelacyjny Duet tworzony przez Ojca i Córkę – po prostu Zespół Ed-Ka.
Na początek Edek i Kasia opowiedzieli o początkach kariery Zespołu Ed-Ka, planach muzycznych Zespołu na najbliższą przyszłość oraz o składzie Zespołu.
  • Od Waszego debiutu na Śląskiej Scenie muzycznej minęło niespełna pół roku. Czy jesteście zadowoleni z odbioru Was przez Fanów?
K: Zostaliśmy przyjęci przez fanów bardzo ciepło – co jest dla nas bardzo ważne. Śpiewamy dla ludzi i lubimy sprawiać przyjemność słuchaczom. Cieszymy się że nasza muzyka, słowa naszych piosenek trafiają w gusta słuchaczy.
E: Musimy przyznać, że taka sytuacja jest dla nas przyjemnym zaskoczeniem.
  • Do tej pory daliście się poznać widowni jako Duet, niemniej niedawno – na październikowym koncercie w Domu Muzyki i Tańca wystąpiliście w szerszym składzie. Czy w przyszłości również będziecie występować w większym składzie?
E: Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania i opcje – dlatego nazwaliśmy się Zespół Ed-Ka. Zobaczymy jaki wariant będzie dla nas najlepszy. Próbowaliśmy na Fest Party z bardzo sympatycznym Tomkiem, teraz sprawdzamy się nawzajem ze Zbyszkiem Czarneckim. Powiem tylko (żeby nie zapeszyć), że póki co wygląda to bardzo, bardzo obiecująco.
  • Kiedy możemy liczyć na Wasz kolejny singiel?
K: Mamy nagranych kilka nowych piosenek tylko trudno zdecydować się na jedną po tak wielkim hicie…. Mam na myśli powodzenie piosenki Narysowałam Cię.
E: Póki co ten utwór utrzymuje się na różnych listach przebojów - więc mamy jeszcze trochę czasu na wybranie co będzie następne.
  • Wasza piosenka Narysowałam Cię jest jednym z największych hitów ostatnich miesięcy. Czy możemy liczyć na teledysk do tego utworu?
K: Mamy już napisany scenariusz do naszego teledysku, ale chcemy żeby został nakręcony w miarę możliwości jak najbardziej profesjonalnie, więc musimy cierpliwie czekać na wręcz „rozrywanego”,  jednego z najlepszych realizatorów - Grzesia Knapka
E: …. wraz z ekipą :)
  • Kiedy możemy liczyć na Waszą płytę?
E: Co nagle – to po diable. Płyta CD sama w sobie nie ma takiego znaczenia jak kiedyś. Chcielibyśmy skoncentrować się na promowaniu kolejnych singli oraz teledysków do nich a najbardziej na koncertowaniu i bezpośrednim prezentowaniu naszych piosenek.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
 
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]