Aktualności wróć do listy
07.11.2017

Wydali w 2017 roku debiutanckie płyty

Pozostajemy w kręgu tematycznym, który rozpoczęliśmy 2 tygodnie temu. Tym razem jednak o debiutach w nieco innym sensie – czyli nie o Artystach, którzy pojawili się pierwszy raz na scenie, ale o tych, którzy wydali swe debiutanckie krążki.
O tych debiutach pisaliśmy już niespełna rok temu, jako debiutach 2016 roku, niemniej uznaliśmy, że w tym roku warto do Nich wrócić, z uwagi na fakt, że w tym roku wydali swoje debiutanckie krążki.
Dawid Janiak
Sympatyczny Artysta z Inowrocławia, który zadebiutował na naszej Scenie jesienią 2016 roku, błyskawicznie zdobywając sporą grupę Fanów. Na początku dał się poznać – pod względem muzycznym – od bardzo romantycznej strony, gdyż rynek podbiły aż 3 romantyczne ballady w ego wykonaniu: Powiedz tak, Jesteś najpiękniejsza czy Pójdę z Tobą. Wkrótce okazało się, że Dawid dobrze sobie radzi również w nieco innej tematyce utworów, a nawet w humorystycznych kawałkach (Ach Paulino) oraz szybszych rytmach. Utwory Dawida utrzymane są w różnej stylistyce, niemniej w wielu z nich słychać lekkie inspiracje muzyką lat 60’ i 70’. Piosenki Dawida nieprzerwanie grane są we wszystkich Śląskich Stacjach Radiowych, nieźle radzą sobie w listach przebojów – w tym w telewizyjnych. Pod koniec października ukazała się Jego debiutancka płyta Jesteś najpiękniejsza. Dawid tworząc swoje utwory współpracował z Marcinem Grzellą, tekstami zajęła się Justyna Adamczak.

Weronika
Również Weronika Debiutowała w 2016 roku, właściwie momentalnie podbijając naszą Scenę. W marcu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta młodej, obiecującej Wokalistki – Idę. Weronika od początku stawiała w swoim repertuarze na piosenki o miłości (Więc jeszcze raz, Sięgając Gwiazd, Lekcja życia) oraz o spełnianiu marzeń (Idę), życiu (Totalny luz, Życie to gra). Pod względem muzycznym utwory Weroniki oscylują między muzyką pop, dance, brzmieniami lat 80’, choć na płycie nie zabrakło softrockowej ballady (Dom na Wyspie Serc). Weronika okazała się też świetną tekściarską (ponad połowa tekstów na debiutancki album), a nawet kompozytorką. Piosenki Weroniki szybko podbiły stacje radiowe i telewizyjne, świetnie radząc sobie też na listach przebojów. Występ promujący debiutancki krążek stał się prawdziwym widowiskiem. Pod względem muzycznym Weronika współpracuje z Bogdanem Kisielem, choć na Jej płycie nie zabrakło też kompozycji Bogdana Morawca czy Michała Nieroby. Część tekstów napisał Producent i Wydawca Weroniki – Bogdan Tyc. Warto dodać, że w 2017 roku Weronika debiutowała też w roli prezenterki radiowej (Radio FEST).

Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]