Aktualności wróć do listy
09.07.2018

Premiery muzyczne i teledyskowe: Metrum

Nadganiamy nieco nasze zaległości i wracamy do premier muzycznych i teledyskowych z Okazji Dnia Matki. Tym razem czas na Zespół Metrum.
Zespół Metrum Reni & Marco ma już w swym repertuarze właściwie klasyk muzyczny dedykowany Matkom – czyli piosenkę Mama. Tym razem Zespół postanowił odświeżyć kolejny klasyk piosenek dla Matek, czyli wzruszającą balladę z repertuaru Violetty Villas – Do Ciebie Mamo. Zespół Metrum postawił na względnie klasyczną, trochę bardziej ascetyczną wersję tegoż pięknego utworu. W aranżacji dominuje fortepian, od czasu do czasu bardzo delikatne brzmienie gitary. Tekst piosenki chyba jest doskonale znany, więc nie będziemy go komentować.
Teledysk powstał w plenerze, w malowniczym japońskim ogrodzie. W teledysku pojawia się głównie Teresa Dzięcioł, Marek Halup pojawia się jedynie w kilku ujęciach. Kolorystyka jest żywa, widoki ładne, autorzy teledysku nawiązali do charakteru piosenki. Teledysk jest kolejnym dziełem wytwórni 40 Kilo Vinyli – tym samym ujęcia w teledysku mają swą specyfikę, bardzo charakterystyczną dla tegoż twórcy. Tym razem twórcy ograniczyli się tylko do subtelnych efektów przejść między ujęciami (rozbłyski) – co niewątpliwie jest dużym atutem.
Na koniec warto dodać, iż utwór ten jest piosenką cieszącą się niezwykłą popularnością wśród naszych Artystów – znalazł się on m.in. w repertuarze Gabi Gold, Damiana Holeckiego oraz (tegoroczna nowość) Jesiki.

Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
FrejeLetni czas
3.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
4.
Damian HoleckiOna i ja
5.
AvistaRytm naszych serc
6.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
7.
Darek NowickiŻółte tulipany
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
Zespół Ed-KaLepsze dni
11.
Mona Lisa & Renato MontiQuanto Amore
12.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
13.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje
14.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
15.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk na basenie i w basenie [głosujemy raz na dobę]