Aktualności wróć do listy
22.12.2017

Premiery teledysków i piosenek: Avista

Za nami kolejne przedświąteczne premiery. Niespodziankę dla Fanów przygotował w tym roku Zespół Avista z Przyjaciółmi.
Jesteśmy świeżo po premierze najnowszej piosenki Zespołu Avista – a właściwie projektu stworzonego przez Zespół z Przyjaciółmi. Świąteczna piosenka zatytułowana jest Kolędujmy dziś wesoło. To bardzo radosna, dynamiczna i wręcz skoczna, pełna ciepła piosenka w klimacie z lekka góralskim. Utwór jest fajnie i niebanalnie zaaranżowany – słyszymy w nim m.in. skrzypce, gitary, saksofon, jak też tradycyjne dla świątecznych hitów instrumenty. Tekst opowiada po prostu o Świętach, radosnym ich spędzaniu, magii świątecznych chwil i kolędowaniu.
Autorem tekstu oraz muzyki jest Janusz Bacik z Zespołu Avista, który tradycyjnie zajął się również aranżacją. W projekt oprócz Zespołu Avista, czyli Andrzeja Dragona i Janusza Bacika, pojawiają się też Przyjaciele – Grażyna Michella (która miała okazję już współpracować z Zespołem), Beata Winiarz (znana już choćby z teledysku do piosenki Namalować chciałbym Ciebie) oraz Zbigniew Michella (saksofon) i Adam Kawa (skrzypce). Wszystkich wspomnianych Wykonawców możemy zobaczyć w teledysku.
Teledysk do piosenki oddaje nastrój piosenki – tym razem zrealizowany jest w ciemnych, nastrojowych kolorach (scena?), Wokaliści pojawiają się przy stylowych mikrofonach. Oczywiście nie zabrakło pięknie udekorowanej choinki (wspólnie strojonej przez zaangażowanych Artystów) i innych dekoracji oraz prezentów. Interesująco komponują się z całością ujęcia, pokazujące w zbliżeniu instrumenty muzyczne. Teledysk choć prosty, dobrze oddaje radosny nastrój piosenki, jest fajnie zmontowany i dobrze się ogląda.
Zespół Avista ma już na koncie kilka świątecznych hitów, w ubiegłym roku wziął udział w projekcie Silesian Friends (z innymi Artystami Śląskiej Sceny – dodajmy, że twórcą ubiegłorocznego przeboju również był Janusz Bacik).

Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
StachSłona łza
4.
FrejeLetni czas
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
10.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
11.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
12.
Zespół Ed-KaLepsze dni
13.
Kola i JulaPozwolił los
14.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
15.
Arkadia BandTam dom Twój, gdzie serce Twoje

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem [głosujemy raz na dobę]