Aktualności wróć do listy
22.12.2017

Premiery teledysków i piosenek: Avista

Za nami kolejne przedświąteczne premiery. Niespodziankę dla Fanów przygotował w tym roku Zespół Avista z Przyjaciółmi.
Jesteśmy świeżo po premierze najnowszej piosenki Zespołu Avista – a właściwie projektu stworzonego przez Zespół z Przyjaciółmi. Świąteczna piosenka zatytułowana jest Kolędujmy dziś wesoło. To bardzo radosna, dynamiczna i wręcz skoczna, pełna ciepła piosenka w klimacie z lekka góralskim. Utwór jest fajnie i niebanalnie zaaranżowany – słyszymy w nim m.in. skrzypce, gitary, saksofon, jak też tradycyjne dla świątecznych hitów instrumenty. Tekst opowiada po prostu o Świętach, radosnym ich spędzaniu, magii świątecznych chwil i kolędowaniu.
Autorem tekstu oraz muzyki jest Janusz Bacik z Zespołu Avista, który tradycyjnie zajął się również aranżacją. W projekt oprócz Zespołu Avista, czyli Andrzeja Dragona i Janusza Bacika, pojawiają się też Przyjaciele – Grażyna Michella (która miała okazję już współpracować z Zespołem), Beata Winiarz (znana już choćby z teledysku do piosenki Namalować chciałbym Ciebie) oraz Zbigniew Michella (saksofon) i Adam Kawa (skrzypce). Wszystkich wspomnianych Wykonawców możemy zobaczyć w teledysku.
Teledysk do piosenki oddaje nastrój piosenki – tym razem zrealizowany jest w ciemnych, nastrojowych kolorach (scena?), Wokaliści pojawiają się przy stylowych mikrofonach. Oczywiście nie zabrakło pięknie udekorowanej choinki (wspólnie strojonej przez zaangażowanych Artystów) i innych dekoracji oraz prezentów. Interesująco komponują się z całością ujęcia, pokazujące w zbliżeniu instrumenty muzyczne. Teledysk choć prosty, dobrze oddaje radosny nastrój piosenki, jest fajnie zmontowany i dobrze się ogląda.
Zespół Avista ma już na koncie kilka świątecznych hitów, w ubiegłym roku wziął udział w projekcie Silesian Friends (z innymi Artystami Śląskiej Sceny – dodajmy, że twórcą ubiegłorocznego przeboju również był Janusz Bacik).

Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]