Aktualności wróć do listy
21.12.2017

Premiery teledysków: Tim Fabian

Ostatnie kilka, czy kilkanaście dni przed Świętami, to tradycyjnie już czas licznych premier świątecznych piosenek i teledysków. Nie inaczej jest w tym roku.
Kilka dni temu swoją internetową premierę miał najnowszy teledysk do świątecznej piosenki Tima Fabiana - Narodził się Zbawiciel. Tym razem jest to nastrojowy, refleksyjny, balladowy, spokojny utwór. Tekst utrzymany jest w konwencji tradycyjnych pastorałek i utworów bożonarodzeniowych – opowiada o samych Świętach i tym co podczas nich najważniejsze, również o religijnym ich aspekcie. Pastorałka jest ładnie zaaranżowana – dominuje brzmienie gitary, choć nie brak innych instrumentów, które dobrze brzmią w połączeniu z wokalem Artysty. Melodia szybko wpada w ucho, a w wielu z nas z pewnością obudzi miłe skojarzenia… Autorką tekstu jest Justyna Adamczak, muzyką zajął się Bozu.
Sam teledysk oddaje nastrój piosenki. Całość zrealizowana jest w przytulnym wnętrzu (przedszkole?), przy nastrojowym, lekko przygaszonym świetle. Timowi Fabianowi towarzyszy spora gromadka przedszkolaków w malowniczych strojach do jasełek. Teledysk, choć nie jest skomplikowany, ładnie się prezentuje, zrealizowany został profesjonalnie i – podobnie jak sama piosenka – w wielu z nas może przywołać miłe skojarzenia z dzieciństwa, czy jakiś niezapomnianych Świąt z udziałem dzieci.
 

Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Pośpiewajmy
Pośpiewajmy

Lista przebojów

1.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
2.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
3.
Kasia Matejczyk i New EnergyW stronę Słońca
4.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
5.
StachSłona łza
6.
AvistaNamalować chciałbym Ciebie
7.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
8.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
9.
Magdalena PalChoć kocham, muszę odejść
10.
FrejeLetni czas
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
14.
Stiff CapellaNie musi tak być
15.
Zespół Ed-KaNarysowałam Cię

Sonda

Przebój 2017. II półfinał [głosujemy raz na dobę]