Aktualności wróć do listy
21.12.2017

Premiery teledysków: Tim Fabian

Ostatnie kilka, czy kilkanaście dni przed Świętami, to tradycyjnie już czas licznych premier świątecznych piosenek i teledysków. Nie inaczej jest w tym roku.
Kilka dni temu swoją internetową premierę miał najnowszy teledysk do świątecznej piosenki Tima Fabiana - Narodził się Zbawiciel. Tym razem jest to nastrojowy, refleksyjny, balladowy, spokojny utwór. Tekst utrzymany jest w konwencji tradycyjnych pastorałek i utworów bożonarodzeniowych – opowiada o samych Świętach i tym co podczas nich najważniejsze, również o religijnym ich aspekcie. Pastorałka jest ładnie zaaranżowana – dominuje brzmienie gitary, choć nie brak innych instrumentów, które dobrze brzmią w połączeniu z wokalem Artysty. Melodia szybko wpada w ucho, a w wielu z nas z pewnością obudzi miłe skojarzenia… Autorką tekstu jest Justyna Adamczak, muzyką zajął się Bozu.
Sam teledysk oddaje nastrój piosenki. Całość zrealizowana jest w przytulnym wnętrzu (przedszkole?), przy nastrojowym, lekko przygaszonym świetle. Timowi Fabianowi towarzyszy spora gromadka przedszkolaków w malowniczych strojach do jasełek. Teledysk, choć nie jest skomplikowany, ładnie się prezentuje, zrealizowany został profesjonalnie i – podobnie jak sama piosenka – w wielu z nas może przywołać miłe skojarzenia z dzieciństwa, czy jakiś niezapomnianych Świąt z udziałem dzieci.
 

Kto świętuje w marcu?
Kto świętuje w marcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
AvistaRytm naszych serc
2.
Danuta WiśniewskaDziękować warto
3.
Damian HoleckiKochaj mnie albo rzuć
4.
StachSłona łza
5.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
6.
Mateusz Troll i PrzyjacieleDziś przepraszam
7.
FrejeLetni czas
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Teresa WernerZatańczę tylko dla Ciebie
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Mirosław JędrowskiNigdy nie widzisz moich łez
14.
Zespół Ed-KaLepsze dni
15.
Katarzyna MakulaZnajdę człowieka w człowieku