Aktualności wróć do listy
09.03.2021

Seniorze – zachowaj ostrożność, ale nie zamykaj się całkowicie

Śledząc doniesienia medialne pewnie wielu z nas zastanawia się co nas wykończy najpierw – pandemia, czy cały stres, doniesienia medialne, dotykające nas ograniczenia, itp. Pytanie brzmi, jak znaleźć w tym wszystkim równowagę?
Niestety jako seniorzy jesteśmy w grupie ryzyka – i to zarówno w przypadku koronawirusa, jak też „zwykłej” grypy i wielu innych infekcji. Media oraz władze sugerują, że jako seniorzy powinniśmy całkowicie zamknąć się w domu, by nie narażać się na ryzyko… Nie powinniśmy jednak popadać ze skrajności w skrajność.
Oczywiście przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego (w sensie min. 2 metrów odstępu), noszeniu maseczki oraz dezynfekcji rąk oraz przedmiotów, które możemy dotykać brudnymi dłońmi (nasze smartfony, klamki – szczególnie przy wejściu do naszego domu). Pamiętajmy też o korzystaniu z godzin dla seniorów i nie chodzeniu do sklepu, jeśli to nie jest absolutnie konieczne. Jeśli mamy taką możliwość, poprośmy, kogoś o pomoc w zakupach.
Jednocześnie (jeśli nie mamy przeciwwskazań związanych choćby z problemami z poruszaniem się), nie powinniśmy całkowicie rezygnować z wychodzenia z domu i choć minimalnej aktywności na świeżym powietrzu. Postawmy raczej na spacery do pobliskiego parku – raczej w godzinach porannych, gdy nie natkniemy się na tłumy. Z drugiej strony nie powinniśmy wybierać miejsc całkowicie odludnych (dla własnego bezpieczeństwa – by nie stać się choćby ofiarą chuliganów). Pamiętajmy też, by zabrać ze sobą telefon (no i w razie zapotrzebowania laskę).
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]