Aktualności wróć do listy
22.01.2018

Bądź kreatywny i zaoszczędź pieniądze

Nieustannie słyszymy o segregacji śmieci, recyklingu, ponownym wykorzystaniu odpadów. Teoretycznie przynajmniej 60% naszych domowych śmieci można ponownie wykorzystać na skalę przemysłową. Do wielu z nas to do końca nie przemawia – sami widzimy, że w koszach na śmieci przeznaczonych np. na papier, złośliwi lub nieuważni mieszkańcy osiedla upychają dowolne śmieci, a pracownicy firm odbierających śmieci nie zawsze zachowują należytą ostrożność przy odbiorze odpadów.
Wielu z nas dochodzi więc do wniosku, że segregacja śmieci właściwie nie ma sensu. To oczywiście nie jest prawda, gdyż mówimy o raczej epizodycznych przypadkach. Niemniej zawsze najpewniejsze jest to, co możemy zrobić sami – przy okazji oszczędzając kilka groszy.

O korzyściach z ponownego zagospodarowania starych przedmiotów

Wiele przedmiotów codziennego użytku możemy bez problemu wykorzystać ponownie, czasami w bardzo niecodzienny sposób. Nie dość, że zaoszczędzimy pieniądze, wyprodukujemy mniej odpadów, zaoszczędzimy sobie dodatkowego wypadu do sklepu (na który często brakuje nam czasu), to będziemy mieć coś wyróżniającego nas o sąsiadów i znajomych.
W wielu przypadkach ponowne zagospodarowanie domowych przedmiotów to świetna rozrywka i zabawa, w którą możemy też zaangażować nasze dzieci. Z drugiej strony nie zawsze wymaga to od nas dużego nakładu pracy oraz czasu.

Pomysłów wykorzystania zbędnych przedmiotów jest niezliczona ilość…

Często wyrzucamy sporo pieniędzy na doniczki, wazoniki, pojemniczki na różne przedmioty czy żywność, różne przybory, podpórki do kwiatów, które potrzebne są niemal nieustannie, a nawet nie pomyślimy, że właściwie już je w domu mamy. Czasami wystarczy coś przyciąć lub wygiąć i… gotowe!
W codziennej bieganinie oraz nawyku kupowania gotowych rzeczy w sklepie, często nawet nie pomyślimy o ponownym wykorzystaniu przedmiotów z naszego domu, które pozornie nadają się do wyrzucenia.
W kilku kolejnych artykułach podsuniemy Wam garść prostych, aczkolwiek bardzo użytecznych pomysłów…
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]