Aktualności wróć do listy
07.02.2018

Czy śmieci mogą mieć drugie życie?

Ostatnio zastanawialiśmy się, jak to jest z sensem segregacji odpadów – bo my się staramy, inni po prostu olewają temat i w ten sposób nasz wysiłek idzie na marne. Jest w tym ziarenko prawdy, niemniej nie możemy w ten sposób podchodzić do tematu i się zniechęcać. Istnieją jednak pewne sposoby, dzięki którym możemy chronić środowisko, a zarazem zaoszczędzić nieco pieniędzy…
Ostatecznie kto powiedział, że każdy przedmiot może mieć w naszym domu tylko jedno życie? Nie chodzi tutaj oczywiście o zagracanie domu setkami rzeczy w nadziei, że mogą się przydać, ale o praktyczne wykorzystanie niektórych przedmiotów od razu lub maksymalnie w ciągu kilku dni. Przecież czasami zamiast coś kupować, możemy zrobić to sami, zwłaszcza, gdy nie są potrzebne do tego specjalistyczne narzędzia ani nadmiar czasu…

Kilka pomysłów

Dziś tylko dwa niezbyt kreatywne pomysły, które nie wymagają jednak z naszej strony żadnego nakładu pracy.
  • Ponowne wykorzystanie papieru – wiadomo, że oficjalne dokumenty muszą znajdować się na ładnych, estetycznych kartkach, ale już nasze notatki, wydruki informacji na prywatny użytek, itp. możemy śmiało wykonywać na odwrocie już zadrukowanych kartek. Kartki, które zostały np. z obydwu stron zadrukowane do połowy, zawsze możemy przyciąć i wykorzystać jako kartki do notatek (np. sporządzenia listy zakupów).
  • Podpórka do kwiatów z wieszaka – co jak co, ale współcześnie produkowane wieszaki do najsolidniejszych nie należą – często łamią się lub odpada z nich poprzeczka (drewniane) już pod ciężarem lekkiej kurtki czy spodni. Nie znaczy to, że trzeba się ich pozbywać. Pojedyncze proste, lub łukowato wygięte patyki świetnie sprawdzą się jako estetyczna podpórka do kwiatów doniczkowych lub niewielkich kwiatów na grządce.
  • Skuteczna ściereczka do kurzu – o nie, dopiero założyłaś nowe rajstopy, a tu już w nich leci wielkie oczko. I znów kolejne kilka lub kilkanaście złotych do kosza… Nie do końca – rajstopy, dzięki swym własnościom elektrostatycznym świetnie nadają się jako ściereczka do kurzu. W tej roli możemy używać ich wielokrotnie – wystarczy delikatnie przepłukać je pod wodą.
Już w najbliższym czasie nieco więcej pomysłów na drugie życie naszych niepotrzebnych już rzeczy. Oczywiście nie braknie bardziej nietypowych pomysłów.
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Kto ma Urodziny w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
5.
StachSłona łza
6.
Darek NowickiŻółte tulipany
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
A to myŻycia rejs
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
Teresa WernerCzas na szczęście
11.
WeronikaWięc jeszcze raz
12.
Tim FabianMój Aniele
13.
Jacek SilskiDawno nie ma nas
14.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk w parku cz.2 [głosujemy raz na dobę]