Aktualności wróć do listy
03.05.2021

Coraz mniej szlagierowych Gwiazd w mediach – Radia

Jak ostatnio wspomnieliśmy, ostatnio wszyscy, w tym nasi Rodzimi Artyści – nie mamy łatwo. Gorzej, że obecnie coraz trudniej o przybliżanie sylwetek naszych Artystów w mediach. Jak wspomnieliśmy tydzień temu, programów telewizyjnych, w których nasze Gwiazdy mogą udzielić wywiadu jest jak na lekarstwo. A jak jest w radiach?
Cóż – w rodzimych radiach w kwestii wywiadów obecnie również szału nie ma. Właściwie wszystkie audycje, które gwarantowały cykliczne wywiady z Gwiazdami naszej Sceny zniknęły z Anten Radiowych – właściwie wyjątkami pozostają jedynie Niedzielne Klachy do połednia w Radiu FEST (program Bernadety Kowalskiej i Krzysztofa Wierzchowskiego) – choć i tu w ostatnim czasie rozmów (nawet telefonicznych) z naszymi Gwiazdami pojawia się mniej. Drugim programem jest Audycja Gotowi na Weekend na Antenie Radia Silesia (program Andrzeja Misia i Ani Włodarczyk) – choć również tu, w porównaniu do poprzedzającego Weekendu z Gwiazdą, wywiadów z Artystami Śląskiej Sceny jest ich mniej i są krótsze. Od czasu do czasu pojawiają się jeszcze krótkie rozmowy telefoniczne – od czasu do czasu – przy okazji List Przebojów w obydwu rozgłośniach, czasami też w programie Muzyczne Nowości Radia Silesia. No, na obydwu stacjach pozostają jeszcze krótsze lub dłuższe autorskie audycje naszych Gwiazd – aczkolwiek możemy raczej dowiedzieć się w nich ciekawostek z różnych dziedzin czy innych nurtów muzycznych, a raczej niewiele o samych Prowadzących Gwiazdach.
Niestety od szlagierów i szlagierowych Gwiazd od dłuższego czasu odcięło się niemal całkowicie Radio Piekary – tu jedynym szlagierowym akcentem pozostaje Lista No To Gromy Sebastiana Mierzwy.
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]