Aktualności wróć do listy
09.04.2022

Damy Szlagierowej Sceny cz.17

Raz jeszcze wracamy do naszego cyklu – Damy Szlagierowej Sceny. Czas na sylwetki kolejnych utalentowanych Artystek naszej Sceny – zarówno solistek, jak też znanych z Zespołów.
Kolejną Damą naszej Sceny, pochodzącą zza naszej południowej Granicy jest Gabi Gold. Artystka pochodząca z Czech zdobyła popularność w Polsce wiele lat temu, współprowadząc z Tadeuszem Drozdą talk show z Tadeuszem Drozdą. Po kilku latach Artystka postanowiła spróbować sił na naszej śląskiej Scenie, błyskawicznie zaskarbiając sobie sympatię Widowni piosenkami Dobra noc, dobry dzień. Ostatecznie Gabi wydała 2 krążki w języku polskim. Warto przypomnieć, iż Gabi Gold miała okazję koncertować w wielu krajach Europy, a nawet w USA. O ile na naszej scenie kojarzona jest piosenkami w klimatach popowych i nastrojowymi balladami, to w Czechach Artystka specjalizuje się głównie w muzyce country.
Kolejną Artystką, o której powinniśmy tu wspomnieć, jest Wokalistka Zespołu Jinks Joanna Kurzacz. Asia swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w dzieciństwie, kiedy uczyła się śpiewu u Bernarda Śmieszka. Później przyszedł czas na różne projekty muzyczne, w tym Zespół Jinks, w którym jest Wokalistką od samego początku, jak też (realizowane równolegle) projekty coverowe.
Wspominając o Artystkach związanych z naszą sceną, nie możemy zapomnieć również o Żanecie Czogalik, czyli 1/2 Duetu Kobiety na Walizkach. Żaneta nie tylko świetnie śpiewa, ale również komponuje muzykę i pisze teksty. Z muzyką związana jest od lat, była zaangażowana również w inne projekty muzyczne. Czuje się świetnie w różnych projektach muzycznych.
Damą naszej sceny, o której warto tu wspomnieć jest również Agnieszka Sus z Zespołu Kamraty. To utalentowana Wokalistka i multiinstrumentalistka – gra na klarnecie oraz instrumentach klawiszowych. Ukończyła szkoły muzyczne oraz Akademię Muzyczną w Katowicach, jest wykwalifikowanym muzykiem, jak też Nauczycielką muzyki. Od lat współpracuje z Zespołem Kamraty, niemniej z uwagi na gruntowne wykształcenie dobrze czuje się w różnych gatunkach muzycznych.
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]