Aktualności wróć do listy
10.02.2024

Debiutowali w 2023 roku cz.2

W ubiegłym roku na naszej scenie nie zabrakło debiutantów. Poniżej spróbujemy choć troszkę przybliżyć kolejnych Artystów, którzy pojawili się w ubiegłym roku w mediach związanych ze szlagierami.
Kolejnym debiutantem naszej Sceny 2023 roku jest Duet Karol i Roma, pochodzący z Inowrocławia. Zespół ma długi staż na scenie – istnieje od 1990 roku. Jak sam określa, wykonuje muzykę „środka” – w tym muzykę romską i właśnie od tej strony dali się poznać na naszym rynku. Oboje członkowie Zespołu uczęszczali do szkoły muzycznej. Karol ma korzenie góralskie. Duet ma na koncie 2 krążki z muzyką romską. Teksty dla duetu pisze Justyna Adamczak, muzykę Karol i Roma komponują sami. Aranżacje powstają w studiu Dawida Janiaka. Utwór Księżycowa noc, odniósł sukcesy zarówno w Szlagierowej Liście TVS (jedna gwiazdka), jak też w Muzycznych Perełkach.
Kolejną ubiegłoroczną debiutantką na naszej Scenie jest Anna Jędrzejczyk. Wokalistka debiutowała w naszych mediach Duetem nagranym z Jackiem Silskim – piosenką Poskładajmy nasz Świat. Artystka pochodzi z Kaszub. Pomysł na duet zrodził się przy okazji koncertu Jacka na Kaszubach – Jacek zaproponował Mężowi Ani wykonanie piosenki w duecie (coveru), tymczasem Ania z Mężem przygotowali dla Jacka niespodziankę, w postaci autorskiej piosenki, napisanej przez Anię i Jej Męża. Piosenka szybko została nagrana w studiu, nagrano do niej teledysk. Na tym jednak kariera Anny Jędrzejczyk na naszej Scenie się nie zakończyła – Artystka latem zaprezentowała w TVS swoją solową piosenkę – Zaczaruj mnie jeszcze raz. Utwór całkiem nieźle poradził sobie na Liście i utrzymał się na niej kilka tygodni. Piosenki Artystki utrzymane są w klimatach popowych, z elementami ballad i brzmień z lekka szlagierowych.

Kto ma Urodziny w lutym?
Kto ma Urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiGóralski zew
2.
StachLusia
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
5.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
6.
Golden MixTańczę dla Ciebie
7.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
8.
Karolina TrelaSercy robi bum
9.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
10.
Edek SikoraNiebieskie łąki
11.
Beata MańkowskaKochaj i tańcz
12.
Aneta i NorbertTulipany z Amsterdamu
13.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
14.
Chris OxforduoTaka będzie wiosna
15.
Duet KaroPowiedz mi

Sonda

Wybierz Przebój 2023 Roku - FINAŁ [głosujemy raz na dobę]