Aktualności wróć do listy
08.01.2019

Debiuty 2018 cz. 3

Czas na dalszy ciąg naszego podsumowania 2018 roku na naszej Estradzie. Obecnie skupiamy się na debiutantach na rodzimej scenie.
Pod względem zupełnych debiutów na naszej Estradzie szczególny wkład miała Szlagierowa Lista i Telewizja TVS. Właśnie za sprawą tegoż Medium na Naszym Rynku pojawiła się spora Grupa Nowych Wykonawców i Zespołów (co ciekawe głównie spoza naszego regionu).
Chyba z największym sukcesem debiutował na naszej Estradzie pochodzący z Żyrardowa Bogdan Szymańczak. Wokalista podbił Szlagierową Listę utworem Czy pamiętasz tamte chwile. Sam pisze muzykę oraz teksty do swoich piosenek. Miał okazję wystąpić już na jednym z koncertów Parady Gwiazd TVS. Z ciekawostek można dodać, że próbował sił też w Programie Mam Talent (ale bez większego sukcesu).
Tegoroczną debiutantką Szlagierowej Listy jest też Kasia Lorenc pochodzi z Pszowa, wywodzi się z muzykalnej rodziny. Wokalistka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym (m.in. jako chórzystka) postanowiła spróbować sił na naszej Estradzie. Debiutowała piosenką Baw mnie i całuj utrzymaną w lekko latynoskich klimatach.
W Szlagierowej Liście Debiutowała też Ewa Czajka (z Poznania). Wokalistka z muzyką związana jest od dawna, niemniej medialnie ze swoim autorskim repertuarem stawia pierwsze kroki. Ewa debiutowała piosenką Ucieka czas – utrzymaną w klimatach z pogranicza disco, szlagierów i inspiracji tzw. muzyką romską.
Kolejnymi debiutantami wspomnianej Listy jest Duet Aga i Piotr (Aga Wiśniewska i Piotr Jurkiewicz). To Zespół w Wielkopolski, który debiutował na Liście latem, choć (jako jedyny z w/w debiutantów) zaproponował już 2 videoclipy. Piosenki utrzymane są raczej w klimatach muzyki pop. Kompozycjami zajmuje się Piotr, tekstami Aga.
Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce