Aktualności wróć do listy
30.10.2017

Debiuty i nowe odsłony 2017 cz.2

Wracamy do rozpoczętego niedawno tematu debiutów muzycznych oraz Artystów w nowych odsłonach w 2017 roku.
Podobnie jak w poprzednim tygodniu nieco uwagi poświęcimy zarówno Artystom, którzy pierwszy raz pojawili się na Śląskiej Scenie, jak też Artystom, których doskonale znamy, ale z innych projektów.

Ania i Karol

Zupełnie nowy Duet na Śląskiej Scenie, niemniej tworzony przez doświadczonych Muzyków, których głosy pięknie się uzupełniają. Karol Hadrych – Wokalista, Kompozytor i Autor tekstów miłośnikom muzyki jest już doskonale znany. Artysta zaczynał swoją karierę od sceny disco-polo, niemniej od kilku lat skłania się raczej ku bardziej popowo-szlagierowo-balladowych brzmieniach. Ania i Karol debiutowali niedawno przepiękną, romantyczną balladą Nasz Świat. Z ciekawostek warto na końcu dodać, że – w przeciwieństwie do większości Duetów na naszej scenie – Ania oraz Karol nie są rodziną (Karol ma żonę, Ania ma męża) i współpracują wyłącznie muzycznie.

Danuta Wiśniewska

Danuta Wiśniewska jest świetną Wokalistką z ogromnym doświadczeniem scenicznym, doskonale znaną na naszej scenie. Niemniej od 2017 roku Artystka znana z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk czy Zespołu Die Silinger rozpoczęła swoją solową karierę. Artystka obdarzona pięknym i czystym głosem niedawno wydała dwa single Najdroższa Mamo oraz Dziękować warto. Więcej Jej utworów poznamy zapewne w przyszłym roku.

Marcin Wojaczek

Zupełny debiut na Śląskiej Scenie Muzycznej. Marcin swoją medialną karierę rozpoczął jesienią 2017 roku, kiedy to ukazał się Jego debiutancki singiel Gdy w końcu powiesz tak. Pomimo, że jest zupełnie nową twarzą na naszej scenie, Jego debiutancka piosenka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Tim Fabian

Podobnie jak większość opisywanych przez nas Artystów, Tim Fabian swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie (jako 6-latek w Zespole Mniejsza o to), a od wielu lat nagrywa piosenki i występuje. Pod koniec ubiegłego roku Artysta obdarzony pięknym, delikatnym głosem zadebiutował na Śląskiej Scenie Muzycznej, błyskawicznie podbijając serca naszej Publiczności. Wśród Jego przebojów wymienić można m.in.: W Tobie widzę cały świat, Za rok, za dwa, Paryż ja i Ty, Pokochaj mnie. Na razie w repertuarze Tima Fabiana przeważają romantyczne ballady. Niebawem ukaże się debiutancki krążek Artysty. Pochodzi z Chorzowa, od wielu lat mieszka w Niemczech, ale regularnie przyjeżdża do Polski. Tim Fabian nie tylko śpiewa, ale też gra na pianinie. Na swoim koncie ma też kilka kompozycji i tekstów (na razie na rynek niemiecki). W przypadku debiutanckiego krążka Tim współpracuje z Marcinem Grzellą oraz Bogdanem Kisielem, a od strony tekstowej z Edkiem Sikorą i Justyną Adamczak.
Kto świętuje w sierpniu?
Kto świętuje w sierpniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
2.
AvistaRytm naszych serc
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
FrejeLetni czas
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
StachSłona łza
7.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
8.
Tim FabianMój Aniele
9.
Sandra i Joachim KojCzy o tym wiesz
10.
Śląscy Kowboje - Stach & ChrisCantry na działce
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
13.
Ania i KarolMuzyka ma magiczną moc
14.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
15.
Zespół Ed-KaLepsze dni

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z udziałem dzieci [głosujemy raz na dobę]