Aktualności wróć do listy
04.06.2018

Dzieje się: pożegnania z programami telewizyjnymi

Na ogół w tym dziale informujemy o nowościach telewizyjnych i radiowych, niemniej jesteśmy zdania, że warto też wspomnieć o programach, które zakończyły swą emisję.
Do tego, że w naszych rodzimych rozgłośniach radiowych wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie (na czele z ogólną formułą), chyba zdążyliśmy się przyzwyczaić. Zmiany zachodzą też intensywnie w naszych ulubionych telewizjach.
O ile do niedawna często miałam okazję słyszeć opinię, że programów z udziałem naszych Śląskich Wykonawców jest zdecydowanie za dużo, za to Wykonawców za mało, teraz mamy do czynienia z sytuacją całkowicie odwrotną. Mianowicie – na naszym Rynku obecnych jest ponad 150 aktywnych Wykonawców i Zespołów, natomiast z programów w których realizowane są typowe wywiady pozostał właściwie jedynie program Muzyczne Wędrówki Bernadety Kowalskiej (oraz kilkuminutowe wywiady w Liście Śląskich Szlagierów oraz Szlagierowej Liście TVS, epizodycznie w Śląskiej Karuzeli i w My Wam to zagramy).
Jeszcze zimą zniknął z anteny Telewizji TVS bardzo popularny i lubiany program prowadzony przez Sebastiana Mierzwę – czyli Szlagierowa Biesiada (program nagle został zdjęty z Anteny po 2,5 roku emisji). Pod koniec kwietnia z anteny TVS zdjęty został program Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego (co ciekawe po kilkutygodniowej przerwie wyemitowano ostatni odcinek, o charakterze powiedzmy pożegnalnym). Autorski program Damiana Holeckiego emitowany był nieprzerwanie od września 2014 roku, czyli ponad 3,5 roku.
Kolejnym programem zdjętym z telewizyjnej Anteny jest Z całego serca życzę Ci, czyli bardzo pomysłowo i nowocześnie realizowany koncert życzeń w Telewizji TVT Rybnik. Program prowadzili Karol Gębczyk i Adam Polakowski z Wesołej Biesiady. Jak na koncert życzeń audycja miała nietypową formułę, gdyż poza składaniem życzeń obszerną część programu stanowił wywiad z Gwiazdą naszej Estrady oraz odwiedziny Gwiazdy u Solenizanta. Program był fajnie zrealizowany i niebanalny, cechowała go ciepła rodzinna atmosfera. W przeciwieństwie do pozostałych audycji, w tym przypadku zrealizowany został bardzo fajny i wzruszający odcinek pożegnalny, podsumowujący całość programu.

Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]