Aktualności wróć do listy
18.11.2020

Gwiazdy muzyki w Telewizji: Mirek Szołtysek

Niedawno nieco uwagi poświęciliśmy naszym Artystom, którzy oprócz zajmowania się muzyką, są prowadzącymi lub współprowadzącymi audycje w naszych radiach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że programów prowadzonych przez nasze Gwiazdy nie brakuje też w telewizji.
Wprawdzie w ostatnim czasie nieco (nawet znacznie) zmalała liczba programów telewizyjnych o naszych Gwiazdach, ale też prowadzonych przez Artystów naszej Sceny (co ciekawe, nie zawsze o tematyce muzycznej). Wśród najnowszych produkcji wspomnieć należy o programie prowadzonym przez Mirka Szołtyska, czyli produkcji Śląskie Perły.
Program emitowany jest na Antenie Telewizji TVS od początku lipca, obecnie możemy oglądać już (bez przerw) drugi sezon produkcji. Program niewątpliwie znacznie odbiega od większości znanych nam produkcji, szczególnie z Gwiazdami Muzyki w roli Prowadzących. Każdy odcinek poświęcony jest innej „Perle Śląska”, czyli wyjątkowej Osobie lub Instytucji związanej silnie z Naszym Pięknym Regionem – był więc kowal, szewc, oczywiście hodowcy gołębi, hodowcy kanarków, ale też Przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Legendarnej Drużyny Ruch Chorzów i wielu, wielu innych. Program realizowany jest zwyczajowo wyjazdowo. Ciekawostką jest niewątpliwie sama formuła Programu oraz brak akcentów muzycznych.
W tym miejscu warto wspomnieć, że to nie pierwsza przygoda Mirka Szołtyska z Telewizją. Artysta przez wiele lat był współprowadzącym Śląski Koncert Życzeń w TVP3 Katowice, a następnie również (wraz z Żoną Bożeną) Koncert Życzeń dla Ciebie w NTL. Mirek swego czasu miał okazję sprawdzić się też jako Radiowiec, prowadząc program Balanga u Szołtyska w Radiu Piekary.
 
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Danuta WiśniewskaPróżne słowa
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
AlinaNie zakocham się tej nocy
6.
AdiMoja staro Harmonijka
7.
Adam HertzMagdaleno Mario
8.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
9.
Arkadia BandBędzie OK
10.
A To MyNa zawsze razem
11.
B&G Beata Mańkowska i GenoNa skrzydłach marzeń
12.
De SilversOcean łez
13.
Szwarne KarlusyMaszkety
14.
Tim FabianZostań proszę
15.
Frela BlueSamba