Aktualności wróć do listy
05.01.2020

Kolędy Gwiazd Śląskiej Sceny cz.2

Święta, Święta i ich nieuchronny koniec. Powoli wracamy do szarej rzeczywistości. Szczęśliwie w okresie poświątecznym te przejście jest nieco łagodniejsze – towarzyszą nam wokół rozświetlone choinki, a my mamy okazję posłuchac naszych ukochanych kolęd.
Oczywiście kolędy mogą być wykonywane w różnej stylistyce – od tradycyjnej, przez styl klasyczny (z lekka operowy), aż po wariacje w stronę różnych gatunków muzycznych przy okazji często z licznymi modyfikacjami (chyba często przesadzonymi). Szczęśliwie Artyści związani z naszą Sceną zachowują pewien umiar w wariacjach wokół kolęd, nie ingerując zbyt intensywnie w ich tradycyjne brzmienie.
Wróżmy jednak do teledysków – z uwagi na specyfikę okresu Świąt (często niesprzyjająca aura), zrealizowanie teledysku w plenerze jest (zwłaszcza w ostatnich latach) sporym osiągnięciem – choć nie brak kilku takich propozycji w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody (lub ewentualnie na tle jarmarku świątecznego). Takie piękne clipy znajdziemy w repertuarze Jolanty i Jacka Kierok, Jacka Silskiego, Karpowicz Family, Damiana Holeckiego i Baciarów.


Chyba nadal najpopularniejszą scenerią do teledysków kolędowych pozostają jedna świąteczne, przystrojone wnętrza, wigilijny stół – chyba właśnie taka sceneria jest zarazem nam najbliższa i ostatecznie najbardziej kojarzy się z rodzinnymi, ciepłymi Świętami. Takie propozycje mają w repertuarze choćby Krzysztof Koniarek, Tomasz Calicki, Jolanta i Jacek Kierok, Teresa Werner, Rafał Lincner.


Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
2.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
3.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
4.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
5.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
6.
Zbyszek LemańskiZapraszam Cię na taras
7.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
8.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
9.
Teresa WernerCzas na szczęście
10.
StachSłona łza
11.
OxforduoFajnie, że Cię znam
12.
Duet KaroTo nie moja wina
13.
Kasia PiowczykJeśli tylko
14.
Darek NowickiŻółte tulipany
15.
SonitusJuż nie tańczę dla Ciebie