Aktualności wróć do listy
06.01.2020

Kolędy Gwiazd Śląskiej Sceny cz.3

Na chwilę wracamy jeszcze do kolęd w wykonaniu Gwiazd naszej Sceny. Skoro trwa okres świąteczny, wciąż możemy pokolędować, jak też posłuchać kolęd i pooglądać teledyski oraz koncerty.
Niemal każdy z nas w okresie świątecznym z radością powraca co roku do swoich ulubionych kolęd. Ogrom ich znajdziemy na płytach CD, wydanych przez naszych Artystów, troszkę trudniej ze znalezieniem teledysków (wielu naszym Gwiazdom brak czasu na zrealizowanie clipu w okresie Świąt – a przecież trudno zrealizować taki clip w lipcu).
W ostatnich latach alternatywnym rozwiązaniem stają się jednak programy bożonarodzeniowe, realizowane przez nasze Gwiazdy, Producentów i Telewizje – gdzie na pięknym, malowniczym tle nagrywane są od razu całe koncerty kolędowe w wykonaniu kilku-kilkunastu artystów) – mamy na myśli Przy Świątecznym Stole Bernadety Kowalskiej (pomysł – Bernadeta Kowalska, Produkcja – Grzegorz Knapek), Przełam się opłatkiem i zaśpiewaj kolędę (pomysł – Bernadeta Kowalska, realizacja – Probox), kolędowanie z Damianem Holeckim i Gośćmi (Produckja – Promus), czy Teresy Werner (produkcja - ESKA).


Pozostają jeszcze nagrania koncertowe – pochodzące z typowych koncertów kolęd realizowanych przez Telewizje czy Producentów na salach widowiskowych, czy też w kościołach (choć o te nagrania – choć istnieją – na Youtube najtrudniej).

 

 
Kto świętuje w lutym?
Kto świętuje w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian Holecki i TacjanaThe Prayer
2.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
3.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
4.
Danuta WiśniewskaCenne słowa trzy
5.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
6.
Zbyszek LemańskiZapraszam Cię na taras
7.
Ewa CzajkaJedna chwila z Tobą
8.
Adam HertzŚląsk, kawa i Ty
9.
Teresa WernerCzas na szczęście
10.
StachSłona łza
11.
OxforduoFajnie, że Cię znam
12.
Duet KaroTo nie moja wina
13.
Kasia PiowczykJeśli tylko
14.
Darek NowickiŻółte tulipany
15.
SonitusJuż nie tańczę dla Ciebie