Aktualności wróć do listy
30.12.2017

Kolędy w wykonaniu Śląskich Artystów

Święta, Święta i po Świętach. Jednak okres świąteczny i czas kolędowania dopiero się rozpoczął i trwa aż do drugiego lutego.
Do tej pory na portalu Śląskie Przeboje skupialiśmy się na autorskich pastorałkach w wykonaniu naszych Gwiazd, niemniej w repertuarze większości z Nich nie brak też pięknie wykonanych kolęd.
Wielu z naszych idoli ma na swoim koncie nawet całe płyty z kolędami – możemy tu wymienić choćby Artystów i Zespoły, jak: Mirek Szołtysek, Karpowicz Family, Damian Holecki, Beata i Marcin, Bożena Mielnik, De Silvers, Zespół FEST, Gang Marcela, Jacek Kierok, Mariusz Kalaga, Teresa Werner, Jorgusie, Szlagier Maszyna. Wydawnictwo kolędowe ma na swoim koncie też Mona Lisa.
Płyty z kolędami to jedna sprawa, ale nie zapominajmy, że wielu naszych Idoli ma też na koncie piękne teledyski do kolęd. Clipy utrzymane są w różnym stylu – niemniej przeważa w nich tradycja – to znaczy przytulny dom, choinka, zastawiony do wieczerzy wigilijnej stół, nastrojowe oświetlenie.
Nie brak też teledysków do kolęd zrealizowanych w plenerze – wśród śnieżnych, białych, najczęściej górskich krajobrazów. Cóż – trzeba przyznać, że są piękne, budzą w nas sentyment i odległe wspomnienia, niestety w ostatnich latach stanowią niemal egzotyczny obraz.
Spora część teledysków do kolęd jest stosunkowo prosta, ale dotyka ich kwintesencji oraz istoty Świąt Bożego Narodzenia – nagrywane są przy szopkach w kościołach. Pomimo stosunkowo prostej formy ich wymowa jest bardzo wyraźna i niewątpliwie oddaje istotę Świąt oraz kolęd.
 
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]