Aktualności wróć do listy
06.01.2018

Kolędy w wykonaniu Śląskich Artystów cz.2

Kilka dni temu nieco uwagi poświeciliśmy sporo uwagi kolędom w wykonaniu Śląskich Artystów. uwzględniając trwający świąteczny okres, uważamy, że warto jeszcze na chwilkę powrócić do tematu.
Kolędy dla większości z nas mają szczególne znaczenie – z jednej strony religijne, z drugiej, to właśnie one (oprócz choinki i ozdób) stanowią szczególny impuls do wspomnień dawnych lat, dzieciństwa czy najlepszych Świąt w życiu…
Niewątpliwie podobny stosunek do kolęd mają też Śląscy Artyści, dla których nagranie choć jednej kolędy stanowi bardzo ważną część kariery. Co ciekawe niektórzy śląscy Artyści wręcz zaczynają swoją karierę wydawniczą właśnie od wydania płyty z kolędami (jak Bożena Mielnik). Spora część naszych ulubionych Artystów co roku prezentuje też swój bogaty program kolędowy w ramach bardzo dopracowanych koncertów – można wspomnieć tu choćby De Silvers, Claudię i Kasię Chwołka, Mariusza Kalagę czy Damiana Holeckiego.
Warto też powiedzieć nieco na temat wykonania i aranżacji kolęd – co zwłaszcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat stało się sprawą nieco dyskusyjną. Pewnie większość z nas miała okazję słyszeć kolędy w różnych nietypowych aranżacjach – rockowych, bluesowych, jazzowych (w wykonaniu sławnych światowych czy polskich Artystów) – o ile wielu z nas może chętnie posłucha takich aranżacji na koncercie czy w domu, na spokojnie, w ramach relaksu, chyba większość z nas nie wyobraża sobie tych nietypowych wykonań słuchać podczas np. wieczerzy wigilijnej czy w kościołach.
Właśnie takim tradycjonalistom wychodzą naprzeciw Śląscy Artyści, którzy – choć z zachowaniem swojego stylu – wykonują kolędy jednak w sposób tradycyjny, do którego przyzwyczailiśmy się od dzieciństwa. Oczywiście w aranżacjach nie brak też tradycyjnych instrumentów, jak skrzypce, flet poprzeczny, itp. lub też chóry dziecięce.

Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]