Aktualności wróć do listy
28.04.2022

Majówkowy relaks w piosenkach

Nadchodzi w końcu długo wyczekiwany długi weekend. W tym roku może nie aż tak długi, pogoda na rozpoczęcie majówki też jest daleka od szczytu marzeń, niemniej to dla wielu z nas i tak okazja do nieco dłuższego wypoczynku czy oddania się swojemu hobby. Jak się okazuje, weekendowy wypoczynek, szczególnie podczas długiego weekendu, jest też inspirujący dla wielu Artystów i znajduje odzwierciedlenie w piosenkach.
Skoro rozpoczynamy majówkę, niewątpliwie piosenką, która najbardziej nam się z nią kojarzy, jest dawny hit Stacha Śląsko majówka. Jak sam tytuł wskazuje piosenka – w nieco kabaretowej, humorystycznej formule – opowiada o hucznej majówce spędzonej na działce czy w ogródku. Utwór nie doczekał się teledysku, niemniej wersja koncertowa jest również spektakularna i niezwykle obrazowa.
Skoro o majówka, to oczywiście weekend – weekendowi (niekoniecznie długiemu) poświęcili swój utwór Brygida i Robert Łukowski. Mowa o przebojowym kawałku Weekend twist, z początku Ich kariery. To pogodna i pełna optymizmu propozycja, do której powstał też bardzo barwny i humorystyczny teledysk.
Skoro o długim weekendzie mowa, właśnie taki weekend stał się tematem piosenki Zespołu Szlagier Maszyna. Pełna humoru i energii piosenka opowiada o uwielbianych prze większość z nas długich weekendach (które niestety nie wypadają tak często, jak w tekście piosenki). Do humorystycznego kawałka powstał też barwny i przepełniony humorem teledysk.
Weekend stał się też tematem jednej z najnowszych piosenek Beaty Mańkowskiej. Mowa o kawałku zatytułowanym po prostu weekend. Tu jednak dni wolne stanowią raczej tło do historii o uczuciu i chęci spędzenia wspólnie pięknych, szalonych chwil.

 
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]