Aktualności wróć do listy
05.05.2022

Majówkowy relaks w piosenkach cz.2

Skoro majówka i weekend, to czas na wypoczynek i rekreację. Ostatnio przypominaliśmy piosenki opowiadające o długim weekendzie. Tym razem czas na propozycje, spędzaniu czasu podczas takich właśnie weekendów…
Kto z nas nie lubi od czasu do czasu wypocząć i się zrelaksować? Oczywiście dla większości z nas jedyna taka okazja (o ile w ogóle) nadarza się w weekend. Skoro nadeszła majówka i długi weekend, wielu z nas ma w końcu chwilkę na ukochane hobby i pasję… A jak przedstawia się to w piosenkach naszych Śląskich Artystów?
Niewątpliwie propozycją adekwatną do trwającego weekendu jest pogodny hit Zespołu NasTrojeWeekend na działkach. Piosenka adekwatna zarówno do wiosennego, jak też letniego weekendu spędzonego na działce czy ogródku działkowym w towarzystwie rodziny i znajomych. Oczywiście główny temat został ujęty tu z przymrużeniem oka, w tym tonie zrealizowano też sam teledysk, który jest niezwykle barwny i pełen humoru.
Kolejną propozycją adekwatną do majówki, jest piosenka Zespołu JinksNie ma jak R.O.D.O.S. Wprawdzie piosenka opowiada raczej o wakacjach, niż weekendzie, ale chyba możemy uznać, iż jej wymowa jest nieco bardziej uniwersalna – i doskonale pasuje też do dłuższego weekendu. Tu również mamy dowcipny tekst oraz barwny, przesycony humorem teledysk.
W podobnej tematyce utrzymana jest nieco zapomniana, ale też bardzo pogodna piosenka Stefana HoschaDziałkowicze. Dowcipna piosenka opowiada o urokach relaksu na działce czy ogródku oraz o cechach posiadaczy tegoż kawałka ziemi. Całość uzupełnia prosty teledysk.
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]