Aktualności wróć do listy
23.06.2022

Nie ma to jak z Tatą – na scenie też cz.2

Hmm – mawia się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Cóż – czasami tak bywa, ale śląska scena zadaje kłam temu powiedzeniu. Na naszej scenie od lat funkcjonuje mnóstwo rodzinnych Zespołów. Wśród nich nie brak tych, tworzonych przez Ojca i Jego Dziecko lub Dzieci…
Kolejnym rodzinnym projektem, którego trzon tworzą od lat Ojciec i Córka – Bogdan Szula i Angelika Szula-Twardowska, jest Zespół Bajery (ostatnio Angelika ma chwilową przerwę w występach, ale pewnie powróci na scenę). Tu również rozpoczęło się od kariery muzycznej Bogdana, który już od czasów wojska bardzo aktywnie udzielał się muzycznie. Angelika wychowywała się w domu przepełnionym muzyką, szybko okazało się, że ma spore uzdolnienia – uczęszczała do szkoły muzycznej. Angelika od dziecka współpracuje z Ojcem – a Zespół Bajery okazał się ogromnym sukcesem. Warto wspomnieć, iż Angelika równolegle próbowała też sił jako Solistka – wydała nawet płytę.
Kolejnym bardzo popularnym projektem tworzonym przez Ojca i Córkę jest Duet Karolina i Adam Krawczyk. Duet rozpoczął podbój mediów, gdy Karolina miała zaledwie 8 lat i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Ostatecznie Karolina i Adam wydali 3 krążki. Warto dodać, że autorem wszystkich piosenek Duetu jest sam Adam. Tu również pomysł na Zespół zrodził się spontanicznie – Karolina wychowywała się w domu wypełnionym muzyką. Słysząc grającego i śpiewającego Ojca, sama szybko zainteresowała się muzyką i śpiewem… Tak zrodził się pomysł na nietypowy projekt – Duet Ojca z małą Córeczką.
Bardzo popularnym Zespołem naszej Sceny, który niestety całkowicie zniknął z rynku jest Duet Sandra i Joachim Koj. Przesympatyczny rodzinny Duet miał dosyć burzliwą historię. Tu również Achim od lat był związany z muzyką, występował eventowo. Jego młodsza Córka Sandra – również miała uzdolnienia muzyczne, czasami występowała nawet z Tatą. Gdy – dzięki namowie Adama Krawczyka – Joachim postanowił spróbować sił medialnie, Sandra absolutnie nie chciała współpracować z Tatą. Wielki hit Nasz Dzień początkowo powstał nawet w solowej wersji. Dopiero, gdy Achim rozpoczął poszukiwania chórzystki na płytę i scenę, Sandra nagle zmieniła zdanie, poszła nawet na kurs śpiewu. Ostatecznie płyta została nagrana jako Duet, a Sandra i Joachim Koj błyskawicznie zaskarbili sobie sympatię Widzów.
Zdecydowanie najnowszym projektem tworzonym przez Ojca i Córkę na naszej Scenie, jest Duet Mieczysław Sznura i Sonia Kulik. Tu również historia jest burzliwa. Mieczysław z muzyką związany jest od wczesnej młodości. Gdy w końcu zdecydował się na tworzenie autorskiego materiału i spróbowanie sił na wielkiej scenie, początkowo stworzył Duet z Klaudią Baron, który jednak szybko się rozpadł. Później rozpoczęły się poszukiwania innej Wokalistki – i tu znów okazało się, że najlepiej w rodzinie. Na współpracę z Tatą zdecydowała się Córka Mieczysława Sonia – również uzdolniona wokalnie. Duet w tej formie okazał się sukcesem, a Mieczysławowi i Sonii świetnie współpracuje się na scenie.
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]