Aktualności wróć do listy
23.06.2018

Nie ma to jak z Tatą - również na scenie

Skoro mamy Dzień Ojca, to czas na ciąg dalszy o znanych i utalentowanych Ojcach śpiewających wraz z równie uzdolnionymi dziećmi.
Wracamy do tematu rodzinnych Duetów Ojca i Córki na Śląskiej Scenie muzycznej.
Dominika i Janusz Żyłka – to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych Duetów Ojca i Córki (a zarazem jeden z najbardziej twórczych). Dominika towarzyszy Januszowi na scenie (i płytach) już od kilkunastu lat, zaczynała już jako mała dziewczynka. Również w tym przypadku chyba teraz trudno nam sobie wyobrazić Ich śpiewających solo (choć Janusz ma na koncie sporo solowych projektów). Są bardzo zgodnym, świetnie radzącym sobie na scenie, płytach i teledyskach Duetem.
Bajery – choć obecnie Zespół gra w 3-4 osobowym składzie, nikt nie ma wątpliwości, że jego trzon stanowi Ojciec i Córka – czyli Bogdan i Angelika. Jak sami przyznają – co wielu wydaje się wręcz dziwne – nigdy się nie kłócą. Na scenie stanowią wulkan energii, w pracy nad piosenkami (wraz z resztą Zespołu) świetnie się uzupełniają.
Na końcu należy wspomnieć o projektach (na razie) okazjonalnych, które jednak mają spore perspektywy i od razu podbiły serca widowni. Pierwszym z nich jest Zespół Duo Bayers, któremu na scenie już kilkukrotnie towarzyszył utalentowany muzycznie Syn Remika, który świetnie radził sobie śpiewając u boku Ojca. Drugim przykładem jest tegoroczny występ Chrisa Oxforduo na Śląskiej Gali Biesiadnej – świetny Wokalista pojawił się tym razem u boku swoich uzdolnionych muzycznie Dzieci, wykonując wspólnie wzruszającą piosenkę. W obu przypadkach z jednej strony mieliśmy do czynienia z bardzo wzruszającymi występami, z drugiej po prostu ze świetnymi projektami z udziałem młodych utalentowanych osób.
 
 
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]