Aktualności wróć do listy
19.04.2021

Nowe nurty w piosenkach – piosenki dedykowane własnym dzieciom

W repertuarze naszych Artystów pojawia się wiele ciekawych nurtów – zarówno muzycznych, jak też pod względem tekstowym. Jest więc sporo piosenek o mamie, o życiu, o miłości, o jedzeniu… i wielu innych tematach. Co ciekawe w ostatnich miesiącach aż kilku naszych Artystów nagrało piękne piosenki dedykowane swoim Dzieciom.
Sam temat piosenek dedykowanych własnym Dzieciom nie jest na naszej scenie zagadnieniem zupełnie nowym, gdyż takie piosenki mają w repertuarze choćby Mirek Szołtysek czy Jacek Silski (do tych utworów wrócimy niewątpliwie niebawem), niemniej właśnie w ostatnim czasie powstało całkiem sporo interesujących propozycji stworzonych z myślą i dedykacją dla własnych Dzieci. Piosenka dobrze przyjęła się w mediach.
Pierwszą z nich jest klimatyczna piosenka dedykującej na naszej Scenie Agnieszki Ptak. Mowa o utworze Moje Gwiazdy, który stworzony został właśnie z myślą o trzech ukochanych Córeczkach Artystki. Wzruszający, przepełniony uczuciem utwór ilustruje też ciekawie zrealizowany teledysk z udziałem trzech Adresatek utworu.
Niedługo później – jesienią ubiegłego roku – swą premierę miała równie wzruszająca piosenka Artystek również stawiających pierwsze kroki na naszej Scenie – Duetu Kobiety na walizkach, a raczej tu akurat 1/2 Duetu – Żanety. Piosenka nosi po prostu tytuł Dla Córeczki. Klimatyczna, baśniowo wręcz brzmiąca ballada dedykowana jest małej Córeczce Artystki – poetycki, a zarazem obrazowy tekst przemawia z pewnością zarówno do dorosłych, jak też do młodszych odbiorców. Całość ilustruje ładnie zrealizowany teledysk.
Piękną – zarazem wzruszającą i przebojową piosenkę dedykowaną swojej Córce wydała niedawno również Izabela Fojcik – mowa o utworze Mam w Tobie miłość, który odniósł ogromny medialny sukces i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem naszej Widowni, odnosząc też spore sukcesy na listach przebojów.
Niedawno ukazał się też najnowszy utwór Chrisa Oxforduo. Piosenka Danny 18, która podbija radiowe listy przebojów, dedykowana jest Synowi Chrisa – z Okazji 18 Urodzin Chłopaka. Piosenka cechuje się interesującą kompozycją, jak też wzruszającym i życiowym tekstem.
 
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]