Aktualności wróć do listy
06.11.2018

Nowe twarze na naszej Scenie Muzycznej cz.3

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, tzw. śląska scena muzyczne nieustannie się rozbudowuje – dzięki pojawiającym się na niej nowym Artystom i Wykonawcom oraz nowym gatunkom muzycznym.
Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że na tzw. Śląskiej Estradzie pojawia się coraz więcej nowych Osób spoza Śląska. Skąd nasza klasyfikacja wspomnianych Artystów do Śląskiej Estrady? Wszystko jest sprawą umowną, niemniej uwzględniamy tu Wykonawców, którzy przedstawiają swoją Twórczość w programach, na kanałach wydawnictw, itp. z założenia dedykowanych muzyce typowo szlagierowej i Śląskim Artystom. Inna sprawa, że choć piosenki trudno uznać za typowe szlagiery, swym klimatem nie odbiegają drastycznie od twórczości Artystów od lat zaliczanych do naszej Sceny.
Aga i Piotr – Aga Wiśniewska i Piotr Jurkiewicz, jest Zespołem, który latem zagościł w Szlagierowej Liście. Piotr jest kompozytorem oraz zajmuje się muzykoterapią, pochodzi z Poznania. Aga była niegdyś DJ, obecnie pisze teksty. Muzycy współpracują od 4 lat (jako Zespół). Od pewnego czasu Zespół poświęcił się muzyce autorskiej. Propozycja Zespołu, która pojawiła się w Szlagierowej Liście jest utrzymana w klimatach muzyki pop, niemniej miłośnikom szlagierów również powinien przypaść do gustu.
Venus – Wokalistka na Scenie muzycznej obecna od ponad 20 lat. Początkowo kojarzona była raczej z muzyką disco-polo (choć piosenki wokalistki utrzymane były właściwie w klimatach z pogranicza muzyki pop). Obecnie Artystka postanowiła spróbować sił również na Śląskiej Estradzie – Jej nowy teledysk pojawił się na kanale Szlagiery.TV (kanał Wydawnictwa ESKA), a Wokalistka pojawiła się ze swoją propozycją w Szlagierowej Liście. Nowa piosenka Wenus utrzymana jest w klimatach z pogranicza reggae oraz pop.
Kto świętuje w listopadzie?
Kto świętuje w listopadzie?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Tim FabianMój Aniele
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
8.
WeronikaTotalny luz
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
14.
Joanna Wojtaszewska i Kamil R. KarolczukDziołszko
15.
Brygida i Robert ŁukowskiPowiedz Beybe