Aktualności wróć do listy
06.11.2018

Nowe twarze na naszej Scenie Muzycznej cz.3

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, tzw. śląska scena muzyczne nieustannie się rozbudowuje – dzięki pojawiającym się na niej nowym Artystom i Wykonawcom oraz nowym gatunkom muzycznym.
Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że na tzw. Śląskiej Estradzie pojawia się coraz więcej nowych Osób spoza Śląska. Skąd nasza klasyfikacja wspomnianych Artystów do Śląskiej Estrady? Wszystko jest sprawą umowną, niemniej uwzględniamy tu Wykonawców, którzy przedstawiają swoją Twórczość w programach, na kanałach wydawnictw, itp. z założenia dedykowanych muzyce typowo szlagierowej i Śląskim Artystom. Inna sprawa, że choć piosenki trudno uznać za typowe szlagiery, swym klimatem nie odbiegają drastycznie od twórczości Artystów od lat zaliczanych do naszej Sceny.
Aga i Piotr – Aga Wiśniewska i Piotr Jurkiewicz, jest Zespołem, który latem zagościł w Szlagierowej Liście. Piotr jest kompozytorem oraz zajmuje się muzykoterapią, pochodzi z Poznania. Aga była niegdyś DJ, obecnie pisze teksty. Muzycy współpracują od 4 lat (jako Zespół). Od pewnego czasu Zespół poświęcił się muzyce autorskiej. Propozycja Zespołu, która pojawiła się w Szlagierowej Liście jest utrzymana w klimatach muzyki pop, niemniej miłośnikom szlagierów również powinien przypaść do gustu.
Venus – Wokalistka na Scenie muzycznej obecna od ponad 20 lat. Początkowo kojarzona była raczej z muzyką disco-polo (choć piosenki wokalistki utrzymane były właściwie w klimatach z pogranicza muzyki pop). Obecnie Artystka postanowiła spróbować sił również na Śląskiej Estradzie – Jej nowy teledysk pojawił się na kanale Szlagiery.TV (kanał Wydawnictwa ESKA), a Wokalistka pojawiła się ze swoją propozycją w Szlagierowej Liście. Nowa piosenka Wenus utrzymana jest w klimatach z pogranicza reggae oraz pop.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
StachSłona łza
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Darek NowickiŻółte tulipany
6.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
7.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
8.
Mona LisaSilna jak lew
9.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
10.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
11.
WeronikaTotalny luz
12.
Kasia PiowczykKolory
13.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
14.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
15.
Michalina StarostaIskierka

Sonda

Przebój 2018 Roku (II półfinał) [głosujemy raz na dobę]