Aktualności wróć do listy
03.05.2022

Piosenki na Dzień Strażaka

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka oraz Dzień Hutnika. Z tej okazji przypomnijmy propozycje naszych Artystów poświęcone Strażakom (Hutnicy niestety nie doczekali się na razie piosenki na swój temat).
Bezapelacyjnie praca Strażaka należy do najtrudniejszych, najbardziej niebezpiecznych, ale też najbardziej szanowanych Zawodów w Polsce i na Świecie. Nie dziwi fakt, że od wielu lat wielu małych chłopców zapytanych o swoją wymarzoną pracę odpowiada bez wahania, że pragnie zostać Strażakiem. Praca Strażaków stała się też tematem kilku piosenek naszych Artystów.
Wiele lat temu pełną optymizmu i energii propozycję poświęconą pracy Strażaków nagrał Zespół Karpowicz Family. Pogodna, optymistyczna, ale też pełna szacunku dla tegoż trudnego zawodu propozycja nosi tytuł Nasza Straż Pożarna. Utwór doczekał się równie pogodnego i pełnego optymizmu teledysku.
Strażacy zostali również bohaterami piosenki Claudii i Kasi Chwołka, zatytułowanej po prostu Fojermany. Tu również jest bardzo pogodnie, optymistycznie oraz z ogromnym szacunkiem dla niełatwej i bardzo potrzebnej pracy Strażaków. Również ten utwór doczekał się ciepłego i pogodnego teledysku nawiązującego do pracy Straży Pożarnej.
Nieco inne, niewątpliwie przepełnione humorem, spojrzenie na Strażaków, zaprezentował w swojej piosence Zespół Happy Folk. Tutaj Zespół skoncentrował się na pewnym niepokornym i niezbyt zdyscyplinowanym Strażaku, który miał w życiu nieco inne priorytety niż praca…
 
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]