Aktualności wróć do listy
30.04.2022

Piosenki na Święto Pracy cz.1

1 maja, to nie tylko oficjalny początek majówki, ale też oczywiście Święto Pracy. Jak się okazuje, praca może być całkiem interesującym i inspirującym tematem dla wielu Artystów naszej Sceny. Z Okazji Święta Pracy przypomnijmy niektóre piosenki związane z tematem.
Skoro świętować, to z radością – z takiego założenia wyszedł kilka lat temu Zespół Blue Party nagrywając swoją, bardzo pogodną interpretację przeboju Heigh ho, który znamy w oryginale z wykonania Krasnoludków w Królewnie Śnieżce.
Generalnie piosenki związane z pracą, ewidentnie mogą być niezwykle humorystyczne i barwne, często (mówiąc najsubtelniej) prześmiewcze. Piosenek na swą cześć doczekali się m.in. Lekarze – mowa p propozycji Zespołu FEST: Dochtory czy starym kawałku Kabaretu RAK: Jedzie karetka, jedzie. O pokrewnym zawodzie, czyli o Salowym, również swego czasu powstała piosenka – za tę barwną propozycję odpowiada Zespół NasTroje (Salowy Jorguś). Jakby tego było mało, nasze Zespoły również Dentystę zaszczyciły swoim interesującym kawałkiem – mowa o piosence Zespołu Kuzyn Mix.

Było o zawodach medycznych, nie mogło też zabraknąć piosenek o… Policjantach. Tu oczywiście chyba najsłynniejszym kawałkiem może pochwalić się Leszek Filec – mowa o przeboju Hej miśki. Policjanci stali się też bohaterami piosenki Kabaretu RAKLotne kino objazdowe.


 
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]