Aktualności wróć do listy
02.05.2022

Piosenki na Święto Pracy cz.2

Z okazji Święta pracy przypominamy najbarwniejsze oraz często niezwykle humorystyczne propozycje inspirowane właśnie pracą i różnymi zawodami. Jak się okazuje w tej dziedzinie wyobraźnia naszych Artystów i Twórców nie zna granic…
Niezwykle barwnej i obrazowej piosenki na swój temat doczekał się m.in. Kominiarz… a to wszystko za sprawą hitu Janiny LiberyKominiorz Antoś. Również praca malarza ściennego może okazać się źródłem inspiracji – oczywiście przy tej okazji nasuwa się piosenka Grzegorza Poloczka.

Jakie jeszcze zawody mogą stać się inspirujące dla Artystów? Hmm, właściwie nie ma tu ograniczeń… Praca sklepikarza wydaje się mało poetycka – a jednak Zespół Avista nagrał swego czasu humorystyczny kawałek Sklepikorz Waldek. Kolejnym z zawodów, który doczekał się piosenki na swój temat, jest oczywiście Listonosz – tu mamy na myśli kawałek Zespołu Fest: Briftriger.
Również branża gastronomiczna bywa źródłem inspiracji – piosenek na swój temat doczekali się: Cukiernik (mowa o wielkim hicie Zespołu Metrum) i Kelner (będący bohaterem piosenki Zespołu Frele z HajdukMiłość z karty menu). Oczywiście swojej piosenki doczekali się też Barmani – tu mamy na myśli brawurowy kawałek Janiny Libery: Spowiedź barmanki.
Bardzo inspirująca z punktu widzenia twórców, jest praca wszelkiego rodzaju Kierowców. Wspomnieć można takie kawałki, jak Jestem odlotowym kierowcą zawodowym, czyli bardzo oryginalny hit Mariusza Kalagi. Kierowcy autobusów doczekali się swojej piosenki (Kierowcy miejskich tras) za sprawą Duetu Sandra i Joachim Koj. Motorniczy tramwaju stał się bohaterem piosenki Moja banka Piekarskiego trio.
Piosenek na swój temat doczekali się również Biznesmeni – wspomnieć można tu przebój Zespołu B.A.RBiznesmen. Duet Karo swego czasu nagrał z kolei przebojową propozycję o Biznes Woman. Co ciekawe, obie piosenki prowadzą do zbliżonych wniosków…


 
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]