Aktualności wróć do listy
11.03.2019

Piosenki o… kobietach (czyli z imieniem w tytule) cz.4

Powróćmy jeszcze na chwilę do tematu piosenek o kobietach, a konkretniej zawierających kobiece imię w tytule. Jak się okazuje, w repertuarze Gwiazd naszej Sceny nie brakuje takich utworów.
Kolejnym przebojem o sympatycznej kobiecie, scharakteryzowanej z lekkim przymrużeniem oka jest utwór Moja Ela z repertuaru Duetu Karo. Piosenka pochodzi z najnowszej płyty Zespołu.
O Paniach w swej twórczości pamięta też Stach (skądinąd momentami z lekkim przymrużeniem oka). Na najnowszej płycie Artysty znajdziemy przeboje Irena, Irena (piosenka bardzo często grywana w radiach) oraz oczywiście Honoratka (no - tutaj rzeczywiście bohaterka jest bardzo barwną postacią).
Utwór z kobiecym imieniem ma też w repertuarze Mariusz Kalaga – to znany przebój Artysty w klimatach muzyki country zatytułowany Rosa Amarilla, do którego to utworu powstał też iście westernowy clip.
Wśród słynnych przebojów z kobiecym imieniem w tytule należy wspomnieć utwór Zespołu Duo Fenix – Dwa Fyniki zatytułowany Bianko ma. Piosenka od lat należy do najpopularniejszych przebojów Duetu.
O Paniach chętnie śpiewali też Manek i Edek, czyli Zespół Ed’Mans. Wspomnieć można tu 2 wielkie hity Zespołu – czyli Regina oraz O Ola.

Również Tim Fabian ma w repertuarze piosenkę z kobiecym imieniem – piosenka nosi tytuł Manuelo z tamtych lat. Balladę znajdziemy na debiutanckiej płycie Artysty (Pokochaj mnie).
Piosenek z pięknymi kobiecymi imionami w tytule nie brak też w repertuarze Damiana Holeckiego. Wspomnieć możemy tu piękny przebój Damiana z dawnych lat (z płyty W moje ramiona) – Anna Maria, Ciebie kochać chcę, jak też dwie piosenki z najnowszej płyty (Na zawsze razem): Marianna oraz Karolino. Choć piosenek z kobiecymi imionami znalazłoby się jeszcze kilka na samym początku kariery Artysty - mianowicie na słynnych kasetach Malajkach.


 
 
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
StachSłona łza
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Damian Holecki i WeronikaChcę
7.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Karol Hadrych i Adam ChrolaMuzyczko graj
12.
Darek NowickiŻółte tulipany
13.
A to myŻycia rejs
14.
Ryszard SawickiŚnię o Tobie
15.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]