Aktualności wróć do listy
02.06.2018

Piosenki od kuchni - w świecie aranżerów 2

Wiemy, wiemy. Jesteśmy nudni i bardzo długo wałkujemy już temat piosenek od kuchni. No, ale skoro wzięliśmy się za omawianie, trzeba temat jakoś dokończyć.
W poprzednim artykule wymieniliśmy już dwóch popularnych Aranżerów współpracujących z dużą grupą Wykonawców naszej Estrady. Jak już wspomnieliśmy ostatnio, grupa ta jest jednak znacznie większa. Kto więc jeszcze ma wielki wkład w ostateczny kształt piosenki?
Janusz Bacik – znany z Zespołu Avista, tworzy i aranżuje oczywiście nie tylko dla swojego Zespołu, ale dla sporej grupy Artystów naszego Rynku (i nie tylko) – wymienić tu można choćby takie nazwiska, jak Teresa Werner, Paweł Gołecki. Janusz aranżuje zarówno własne, jak też cudze kompozycje – jak covery Teresy Werner oraz Pawła Gołeckiego.
Andrzej Skaźnik – również w przypadku tego Muzyka i Artysty chyba łatwiej wymienić Wykonawców, z którymi jako kompozytor i aranżer nie miał okazji współpracować. Oprócz własnych projektów – obecnie Zespół New For You – Andrzej Skaźnik aranżował piosenki m.in. dla takich wykonawców, jak: Oxforduo, Happy Folk, Teresa Walerjańska, Bogusława Piechura, Mirosław Szołtysek, Zespół Ed-Ka, Duo Fenix, Bajery, Claudia Chwołka. Jak w poprzednich przypadkach, Andrzej aranżuje zarówno swoje kompozycje, jak też dzieła innych kompozytorów.
Mateusz Szymczyk – niewątpliwie podobnie jak wcześniej wspomniani, również Mateusz należy do najbardziej rozchwytywanych kompozytorów i aranżerów. Tworzy i aranżuje dla własnego Zespołu, ale też dla licznej grupy Wykonawców, jak: Piotr Herdzina, Leszek Filec, Arkadia Band, Claudia i Kasia Chwołka, Michalina Starosta, NasTroje czy Bogusława Piechura, Mariusz Doroz, a nawet Graziano. Podobnie jak w powyższych przypadkach, Mateusz aranżuje swoje kompozycje, ale też kompozycje innych autorów.

 
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]