Aktualności wróć do listy
11.04.2022

Piosenki z przymrużeniem oka cz.3

Hmm, w ostatnim czasie mamy naprawdę niewiele powodów do uśmiechu, dlatego też spróbujemy przywołać go na Waszych twarzach choć przez chwilkę, przypominając najzabawniejsze piosenki z repertuaru Gwiazd Śląskiej Sceny. Czas na dalszy ciąg naszego cyklu…
Jednym z czołowych ekspertów od piosenek z przymrużeniem oka jest Stach. Artysta świetnie czuje się w żartobliwych piosenkach, które połączone są z optymistyczną melodią. Niewątpliwie do tej grupy zalicza się jeden z największych hitów Stacha – Czy Anioły mają rogi, który w mediach zrobił furorę (cóż – z tym tekstem trudno się dziwić). Do tego powstał prosty, aczkolwiek bardzo humorystyczny teledysk. Co ciekawe piosenka po kilku latach doczekała się kontynuacji – o której już w jednym z kolejnych artykułów.
Skoro przypominamy hity muzyczne, które wzbudzają szeroki uśmiech, a przy okazji doczekały się muzycznej kontynuacji, musimy wspomnieć o kawałku Gruby Antek czyli debiutanckiej propozycji Zespołu Happy Folk. Zabawna propozycja stała się hitem zarówno ze względu na świetną muzykę, zabawny tekst układający się w zarys fabuły, jak też świetny teledysk, w którym samego Grubego Antka nie mogło zabraknąć (w tle pojawia się też cały Zespół oraz… bałwanek). Piosenka pochodzi z debiutanckiego krążka Zespołu, na drugiej płycie pojawiła się… jej kontynuacja.
Kolejnym Zespołem, który zdecydowanie wyspecjalizował się w piosenkach z przymrużeniem oka, jest Grupa Ed’Mans. Panowie mają na koncie naprawdę imponująco wiele hitów, które mogą wywołać łzy ze śmiechu. Jednym z nich jest z pewnością kawałek Jada na ryby. Przesympatyczna propozycja jest świetna w warstwie muzycznej, tekstowej (właściwie nie ma strofy, która by nie bawiła), jak też teledyskowej – Panowie w clipie jak zawsze zaszaleli i dali z siebie wszystko. Szczególnie interesująco prezentuje się pojawiająca się w tle ryba…
Skoro sięgamy do najbardziej szalonych kawałków z dawnych lat, przypomnieć należy też hit Zespołu Duo Fenix - Dwa Fyniki Jo je Abraham, który swego czasu specjalizował się w kawałkach z przymrużeniem oka; część z nich była dosyć kontrowersyjna. Do tej grupy należy wspomniana wyżej piosenka o tytułowym 50-latku playboyu. Cóż – chwytliwa szlagierowa melodia, dowcipny, wręcz "jajcarski" tekst autorstwa Eugeniusza Kanioka oraz szalony teledysk stały się receptą na wielki hit, który do tej pory cieszy się sympatią odbiorców.

 
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Kto obchodzi Urodziny w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
4.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
5.
Proskauer EchoDziękuję Ci, że jesteś tu
6.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
7.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
8.
Tim FabianZabiorę Ciebie do gwiazd
9.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
10.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
11.
StachDobry gest
12.
Mariusz KalagaLata mijają
13.
MagdaLiczi
14.
Piotr OlszewskiTy Ślązoczka, ja z Sosnowca
15.
AlinaNasz czas

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Tacie [głosujemy raz na dobę]